نمایی زیبا از قلعه جلالی میرانی مسقط

از زیبایی‌های قلعه جلالی میرانی عمان چه می‌دانید؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قلعه جلالی میرانی عمان؛ در واقع دو قلعه در کنار هم هستند که به عنوان یکی از قلعه‌های تاریخی و بسیار با شکوه مسقط می‌باشند. مسقط پایتخت عمان است که در آن قلعه‌های زیبا و دیدنی بسیاری وجود دارد و هر سال گردشگران زیادی برای دیدن این مکان به عمان سفر می‌کنند. هر کدام از قلعه‌های تاریخی عمان دارای سرگذشت شنیدنی و جالبی هستند. این قلعه‌‌های زیبا به عنوان سمبل مسقط شناخته شده است که در قسمت قدیمی و نزدیک به کاخ العالم قرار دارند.

نمایی زیبا از قلعه جلالی میرانی عمان

نمایی از قلعه‌های تاریخی میرانی جلالی عمان

اگر با تور عمان قصد سفر دارید یکی از دیدنی‌های مسقط که شما را به وجد می‌آورد؛ دیدن همین قلعه‌ها می‌باشد. این قلعه‌ها به دست نظامیان پرتغالی ساخته شده و از آن به عنوان سد دفاعی در برابر حملات استفاده می‌کردند. به مرور زمان از این قلعه‌ها که با نمای سنگی زیبا ساخته شده است به عنوان زندان؛ سپس مکان اقامت و جایگاه سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعد از سال‌ها این قلعه‌ها به موزه تاریخی این شهر تبدیل شد.

در این قلعه‌های زیبا و شگفت‌انگیز نمایشگاه‌های مختلفی از انواع تفنگ‌ها؛ توپ‌ها؛ قالیچه‌های گوناگون و…وجود دارد. علاوه بر زیبایی این قلعه‌ها وجود این ابزارها به ارزشمند بودن آن افزوده است. تعداد زیادی از جاهای دیدنی عمان در مسقط قرار دارد. در اطراف این قلعه‌ها مکان‌های زیبای دیگری همچون موزه‌های ملی؛ هنر مدرن و بیت الزبیر نیز وجود دارد. بازار مطرح در پنج کیلومتری این قلعه زیبا قرار دارند. کاخ العالم هشتصد متر با این قلعه فاصله دارد.

بازدید از قلعه های زیبای شهر مسقط جلالی میرانی

قلعه جلالی میرانی در شهر مسقط

شما با رفتن به قلعه جلالی میرانی عمان به راحتی می‌توانید مکان‌های زیبا و معروف دیگری را نیز از نزدیک ببینید و از دیدن آن‌های بی‌نهایت لذت ببرید. فاصله قلعه مطرح با این قلعه پنج کیلومتر است. رستوران‌ها و هتل‌های زیادی از اطراف قلعه جلالی به چشم می‌خورند که با غذاهای محلی و سنتی و شیرینی‌های خوشمزه و لذیذ عمانی از میهمانان و گردشگران پذیرایی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *