شهر دبی میزبان نمایشگاه اکسپو 2020

نمایشگاه اکسپو دبی2020

زمان مطالعه: 4 دقیقه

هر پنج سال یک‌بار نمایشگاه بزرگ جهانی به نام اکسپو (EXPO) در یک کشور برپا می‌گردد. این رویداد به عنوان یک رویداد جهانی از نظر تعداد کشورها؛ مدت زمان برگزاری؛ شرکت کنندگان و افراد مشغول در این نمایشگاه می‌باشد. نمایشگاه اکسپو یکی از مهمترین و بزرگترین رویداد بین المللی محسوب می‌گردد. امسال نمایشگاه اکسپو دبی به دلیل همه گیری بیماری کرونا با یک‌سال تاخیر برگزار می‌شود.

تاریخچه نمایشگاه اکسپو  

در سال ۱۸۵۱ کاخ کریستال میزبان اولین نمایشگاه رسمی اکسپو بود. رونمایی از صد هزار اختراع ناشی از انقلاب صنعتی در این نمایشگاه به طور گسترده‌ای صورت گرفت. به دستور امیر کبیر کشور ایران نیز در آن نمایشگاه حضور داشت. از ابتدای تاریخچه نمایشگاه اکسپو؛ ایران حضور فعالی داشته است. حضور ایران در اکسپوهای دیگری همچون اکسپوی پاریس؛ وین؛ مونترال و …. قابل توجه می‌باشد.

دبی میزبان نمایشگاه اکسپو 2020
محل برگزاری نمایشگاه اکسپو دبی2020

موضوع و هدف از برگزاری نمایشگاه اکسپو

نمایشگاه اکسپو با هدف تلفیق تاریخ؛ فرهنگ و آموزش در جهان برگزار می‌گردد. حضور کشورهای مختلف از سراسر دنیا در نمایشگاه اکسپو جهت رشد و مطرح شدن ایده‌های خلاقانه می‌باشد. همه آثار و اختراعات جدید کشورها و ملل‌های مختلف در معرض دید همگان قرار می‌گیرد. طرح یک موضوع واحد و مشترک سبب به اشتراک گذاشتن تجربه‌های آموزنده و تقویت روابط بین الملل می‌گردد.

 در نمایشگاه اکسپو دبی،غرفه ایران با متراژ بیش از دو هزار متر مربع از ۹ بخش تشکیل شده است.بخش نخست به عنوان ورودی و محل اخذ ویزای مجازی ایران و ارائه اطلاعات در نظر گرفته شده است.بخش گردشگری پاویون ایران در اکسپو 2020 با ۵۷ متر مربع در اولین بلوک و محل ورود به سایر قسمت‌ها قرار گرفته است و بازدیدکنندگان برای مشاهده سایر بخش‌ها ابتدا می‌بایست از بخش گردشگری عبور نمایند.

با توجه به تم اصلی و موضوع EXPO DUBAI 2020 آن‌چه حائز اهمیت است برپایی نمایشگاه اکسپو دبی با موضوع ارتباط ذهن‌ها؛ خلق آینده جهت ظهور برندهای تازه و کشف ایده‌های جدید می‌باشد. برپایی نمایشگاه اکسپو در دبی سبب شهرت جهانی هر چه بیشتر دبی در سطح بین المللی و محبوبیت آن می‌شود. کشورهای زیادی مشتاق حضور در این نمایشگاه هستند.

آن‌چه از برپایی نمایشگاه‌های اکسپو جالب توجه می‌باشد این است که معرفی تعداد زیادی از اختراعات و سازه‌های معروفی که به دست انسان‌ها ساخته شده است؛ اولین بار در این نمایشگاه‌ها صورت گرفته است. به طور مثال تلویزیون؛ اولین ماشین تایپ؛ برج ایفل و …. برای اولین بار در نمایشگاه‌های اکسپو به کشورهای مختلف دنیا معرفی شده است. موضوع و هدف از برگزاری نمایشگاه برای کشورهای زیادی حائز اهمیت است.

Dubai Expo 2020
نمایشکاه EXPO DUBAI 2020

محل نمایشگاه اکسپو دبی

منطقه دبی جنوبی نزدیک فرودگاه بین المللی « آل مکتوم » محل نمایشگاه اکسپو دبی می‌باشد. مساحتی که برای برگزاری این نمایشگاه در نظر گرفته شده است به وسعت 8/4 کیلومتر مربع می‌باشد. نمایشگاه اکسپو با حضور 192 کشور جهان؛ بیش از 200 غرفه به مدت شش ماه برپا می‌باشد. پیش بینی شده است 25 میلیون نفر از این نمایشگاه دیدن می‌کنند.

نرخ ورودی نمایشگاه اکسپو دبی

هزینه تهیه و خرید بلیط با توجه به مدت زمانی که افراد قصد بازدید از نمایشگاه اکسپو دارند؛ متفاوت می‌باشد. هزینه بلیط برای افراد بالای ۱۸ سال به مدت یک روز ۹۵ درهم است. برای بازدید مدت نامحدود به مدت شش ماه مبلغ ۴۹۵ درهم نرخ ورودی نمایشگاه می‌باشد. برای بازدید چند روزه در مدت یکماه بلیط به مبلغ ۱۹۵ درهم می‌باشد.

نمایی زیبا از محل برگزاری اکسپو دبی 2021
Dubai Expo 2020

قیمت کارت ورودی به نرخ ریال برای مدت یک روز مبلغ ۷۱۴۰۰۰۰ می‌باشد. افرادی که قصد بازدید سی روزه از نمایشگاه اکسپو دبی را دارند باید مبلغ ۱۴۶۴۰۰۰۰ ریال بپردازند. لازم به ذکر است تاریخ شروع این نمایشگاه ۹مهر ۱۴۰۰ ( یکم اکتبر ۲۰۲۱ ) و تاریخ پایان آن یازده فروردین ۱۴۰۱ ( سی و یکم مارچ ۲۰۲۲ ) می‌باشد.

غرفه(پاویون)ایران در نمایشگاه اکسپو دبی

زمین غرفه ایران در نمایشگاه اکسپو دبی طی مراسمی در بهمن ماه ۱۳۹۸ تحویل ایران گردید.کار ساخت و ساز این غرفه طی مناقصه‌ایی به شرکت Zenith Smart Contracting LLC واگذار گردید.طراحی غرفه(پاویون)ایران در نمایشگاه اکسپو دبی که به عمارت شهرزاد معروف است در میان ۸ طرح برتر معماری غرفه‌ها  قرار گرفته است.این غرفه در منطقه تحرک رو به روی سالن همایش های بین المللی اکسپوی دبی و در مجاورت غرفه های فرانسه، مکزیک و پرو قرار دارد.

در میان قسمت‌های مختلف غرفه ایران در اکسپو دبی مکانی جهت اجرای موسیقی،فیلم و نمایش وجود دارد که در اجرای آن‌ها استان‌ها و بخش‌های خصوصی و هتل‌هانقش موثری دارند.

برای اطلاع از برپایی این نمایشگاه بی‌نظیر و اخبار اکسپو دبی وبسایت عمان۷۷۷ را دنبال کنید. این وبسایت شما را در جریان لحظه به لحظه برگزاری این نمایشگاه قرار می‌دهد.

نمایی از پاویون(سایت) ایران در نمایشگاه اکسپو 2020 دبی
نمایی از پاویون(غرفه) ایران در اکسپو 2020 دبی

قیمت بلیط ورودی به نمایشگاه اکسپو دبی چقدر است؟

قیمت بلیط ورود یک روزه در حدود 750000 تومان است.

آیا ایران هم در نمایشگاه اکسپو دبی حضور دارد؟

بله مشخصات غرفه(پاویون)ایران در مقاله ذکر شده است.

کلمات کلیدی: نمایشگاه اکسپوی دبی 2020-دبیexpo نمایشگاه-شعار اکسپو 2020 دبی connecting Minds, Creating the Future-اکسپو دبی-تقویم نمایشگاه اکسپو دبی-EXPO DUBAI 2020-

6 دیدگاه در مورد “نمایشگاه اکسپو دبی2020

 1. محمد
  شهریور ۲۰, ۱۴۰۰
  پاسخ

  تاریخ شروع نمایشگاه اکسپو دبی کی هست؟

  • شهریور ۲۰, ۱۴۰۰

   اکسپو 2020 دبی از تاریخ ۹ مهر شروع خواهد شد.

 2. صفاکرم
  شهریور ۱۶, ۱۴۰۰
  پاسخ

  تور نمایشگاه اکسپو دبی هم برگزار میکنید؟

  • شهریور ۱۷, ۱۴۰۰

   در حال حاضر مجری تور اکسپو دبی نیستیم.

 3. سهیل عباسی
  شهریور ۱۶, ۱۴۰۰
  پاسخ

  سلام
  بلیط ورودی نمایشگاه اکسپوی دبی برای بک بار ورود چقدره؟

  • شهریور ۱۷, ۱۴۰۰

   در حدود ۷۵۰۰۰۰ هزار تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *