از  جاهای دیدنی عمان به‌عنوان زیباترین و مفرح‌ترین مکان‌ها یاد می‌شود.کشور پادشاهی عمان یکی از زیباترین کشورهای حوزه خلیج فارس به‌شمار می‌رود. قلعه‌های عمان یکی از مکان‌های قدیمی این کشور است که سبک معماری آن زبانزد خاص و عام است. موزه‌های عمان با پیشینه تاریخی نشان دهنده فرهنگ و سنن مردم این کشور است. لوازم موجود در این موزه‌ها چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌سازد.

شهرهای تاریخی کشور عمان

در فاصله 200 کیلومتری مسقط شهری است به‌نام بهلا که افسانه‌های بسیاری در مورد آن وجود دارد. قدمت این شهر به قبل از اسلام بر می‌گردد. اگر به جادو و داستان‌های مهیج علاقه دارید دیدن این شهر را به شما توصیه می‌کنیم. در این افسانه‌ها وجود جن و ارواح در این شهر گفته شده‌است. هرچند برای بسیاری از افراد ثابت نشده است اما روایت‌ها در خصوص وجود ارواح در اطراف قلعه تاریخی این شهر، دهان به دهان می‌چرخد. معماری زیبای این قلعه با ظروف سفالی که به گفته محققان به 4 قرن قبل از میلاد مسیح بر می‌گردد گواه بر تاریخی بودن این قلعه دارد. شهر نیزوا نیز یکی دیگر از شهرهای تاریخی کشور عمان است که به عنوان اولین پایتخت کشور عمان از آن یاد می‌شود و دیدن آن خالی از لطف نیست.

عمان 777 این افتخار را دارد که در مجله گردشگری خود شما را با جاذبه‌های گردشگری عمان آشنا کند. جاهای دیدنی مسقط آنقدر زیاد است که اگر روزهای متوالی در این کشور باشید باز هم وقت برای گردش و بازدید از دیدنی‌های آن کم می‌آورید. بی تردید می‌توان گفت که مساجد عمان در رده بهترین مساجد دنیا دارای زیبایی‌های خاصی است. مسجد سلطان قابوس با زیبایی خیره‌کننده دارای سقف گچ‌کاری شده، با لوسترهای آویزان و معماری خاص هر گردشگر را ترغیب می‌کند که از این مسجد دیدن نماید. 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

مقالات مرتبط

ساحل زیبای بندر صحار عمان

صحار عمان،پیشنهاد جذاب گردشگری

زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با ازمون پرومتریک

آزمون پرومتریک

زمان مطالعه: 4 دقیقه
تصویر دختری در جشن هولی

هولی، جشن رنگ‌ها در هند

زمان مطالعه: 3 دقیقه
نمایشگاه اکسپو دبی

نمایشگاه اکسپو دبی2020

زمان مطالعه: 7 دقیقه
پرچم عمان

با پرچم عمان و نماد ملی این کشور بیشتر آشنا شوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه
مراحل اخذ و تمدید پاسپورت ایرانی

صدور و تمدید پاسپورت فوری

زمان مطالعه: 7 دقیقه
از قلعه های تازیخی عمان قلعه مطح است

با قلعه‌های عمان؛ و شگفتی‌های آن آشنا شوید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
خرید از یکی از بازارهای معروف عمان بنام بازار مطرح مسقط

بازار مطرح مسقط؛ آشنایی با بازار مطرح در عمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *