پرچم عمان

با پرچم عمان و نماد ملی این کشور بیشتر آشنا شوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پرچم نماد یک کشور؛ سازمان و یا یک گروه می‌باشد که به نام‌های بیرق یا درفش نیز شناخته می‌شود. در گذشته‌های دور از پرچم به عنوان تمایز در جنگ؛ نماد دوستی و اتحاد استفاده می‌شد. پرچم عمان به عنوان نشان استان؛ نشان غیر نظامی و پرچم ملی شناخته شده است. همان‌طور که رنگ‌های پرچم‌های کشورهای مختلف دارای مفهوم خاصی می‌باشد؛ رنگ‌های پرچم این کشور نیز دارای مفهومی می‌باشد.

پرچم عمان چه رنگی است؟

این پرچم دارای سه رنگ سبز؛ سفید و قرمز می‌باشد. مفهوم رنگ قرمز در این پرچم اشاره به خون شهیدان این کشور دارد. مفهوم رنگ سفید آرامش و صلح می‌باشد و رنگ سبز اشاره به کوه‌های زیبا و سرسبزی که در شمال عمان قرار دارد؛ می‌باشد.

این مقاله را بخوانید:مهاجرت عمان؛ روش‌های اقامت و مهاجرت به عمان

پرچم و نشان ملی عمان تصویر و شکل خنجری بر غلاف است که عقب آن دو شمشیر متقاطع وجود دارد و کمربند سلطنتی بر روی آن به چشم می‌خورد.

پرچم ملی عمان پرچمی است که به عنوان نماد این کشور استفاده می شود. این پرچم توسط دولت در تمامی مراسم‌های رسمی برافراشته می شود ، گرچه می تواند توسط شهروندان آن کشور نیز استفاده شود. مدارس خصوصی ، دولتی ، دادگاه ها و سایر اماکن عمومی پرچم ملی عمان را به نمایش می گذارند

به اهتزاز در امدن پرچم ملی کشور عمان
پرچم ملی عمان

مفهوم کمربند سلطنتی نشان خاندان و پادشاه کشور است که می‌تواند نماد مردانگی و شجاعت باشد. کشور عمان دارای پرچم دیگری نیز می‌باشد که به عنوان پرچم دریایی و نظامی عمان شناخته شده است. رنگ زمینه این پرچم آبی که سمت راست قسمت پایین آن؛ نشان ملی آن به چشم می‌خورد. در قسمت سمت چپ و بالای آن در ابعاد کوچکتر پرچم ملی عمان وجود دارد.

استفاده از پرچم در میان قبایل ، چه در جنگ و چه در صلح ، به دوران باستان برمی گردد. طبق منابع کهن تاریخی ، تمدن های مختلف ،چه در شرق و چه در غرب از آن استفاده می کردند ، اگرچه دقیقاً مشخص نیست توسط چه کسی و چه زمانی برای اولین بار استفاده شده است.

نماد ملی عمان

در نماد ملی عمان خنجر سمبل شاه و سلطان کشور است که همچنان مردان عمانی در مهمانی‌ها و مراسم‌های رسمی خود؛ خنجر را که نماد شجاعت و مردانگی است را به کمر می‌بندند. از نظر نماد شناسی خنجر و شمشیر سمبل سلاح‌های بومی و تاریخی مردم این سرزمین است که به وسیله یک کمربند سلطنتی به یکدیگر متصل شده‌اند. این نماد گوشه سمت چپ و بالای پرچم عمان قرار دارد.

پرچم عمان چه رنگی است؟و نماد ملی این کشور چیست؟

پرچم ملی عمان به رنگ های سفید و قرمز و سبز می‌باشد.

بهترین زمان سفر به عمان در چه فصلی است؟

بهترین زمان سفر به عمان در فصول پائیز و زمستان و بهار می‌باشد.

آیا برای سفر به عمان نیاز به ویزا داریم؟

ویزای عمان بصورت فرودگاهی در مسقط صادر می‌شود.

هزینه سفر به عمان در حدود چقدر است؟

با مراجعه به وبسایت عمان۷۷۷ از هزینه سفر به این کشور آگاه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *