ساحل زیبای بندر صحار عمان

صحار عمان،پیشنهاد جذاب گردشگری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از شهرستان‌های باطنه شمالی که در همین منطقه وجود دارد؛ شهرستان صحار عمان می‌باشد که در کشور عمان واقع است. فاصله صحار تا مسقط دویست و چهل کیلومتر می‌باشد. یکی از مهمترین شهرهایی که در تولید مس و صادرات آن به دیگر کشورها نقش مهمی دارد؛ شهر صحار می‌باشد. تاریخچه این شهر به قبل از اسلام بر می‌گردد.

قبل از این‌که اسلام در این شهر بیاید؛ به عنوان پایتخت عمان به شمار می‌رفت. یکی از بزرگترین بندر تجاری این منطقه بندر صحار عمان است. از زمان‌های قدیم مردم این شهر به کشاورزی؛ تجارت و ماهی‌گیری مشغول بوده‌اند. اگر بخواهیم از مهمترین صنعت این شهر بندری نام ببریم؛ نقره‌سازی و آهنگری از دیگر کارهایی می‌باشد که مردم انجام می‌دهند.

این مقاله را بخوانید:مهاجرت عمان؛ روش‌های اقامت و مهاجرت به عمان

یکی از سوغاتی‌های این شهر شیرینیجات سنتی مانند مسقطی است. حلوای صحار بسیار خوشمزه و شیرین است. جاذبه‌های گردشگری صحار با چشم‌اندازه‌های زیبا و قلعه‌هایی از زمان گذشته؛ باعث شده که گردشگران زیادی با تور عمان این شهر را از نزدیک ببیند.

نمای ورودی بندر صحار عمان
دروازه ورودی شهر بندری صحار

ماهیگیری در بندر صحار
بندر صحار

جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید بندر صحار

این شهر بندری دارای آثار باستانی فراوانی می‌باشد. از قلعه صحار به عنوان یکی از معروف‌ترین قلعه‌های عمان یاد می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم در صورت سفر به عمان حتما از این قلعه دیدن نمایید. در مراکز خرید این شهر، انواع مغازه‌های پارچه و لباس‌های مارک دار؛ جواهرات زیبا با عیار بالا چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. مغازه‌های مسقطی‌ فروشی که حلوا و مسقطی‌های خوشمزه با مغز پسته و زعفرانی می‌فروشند.

در قسمت‌هایی از بازارها مس و نقره‌های زیبا به چشم می‌خورند. همچنین مغازهایی با عطرهای مارک و اصل؛ هدایا و …. وجود دارد. در مراکز خرید کافه و رستوران‌هایی با غذاهایی خوشمزه وجود دارند. در منطقه آزاد صحار روابط بازرگانی و تجاری عمان و ایران شکل گرفته است. از این طریق در تمام زمینه‌ها از جمله محصولات غذایی؛ پزشکی؛ صنایع دستی و …. امکان پیشرفت بین دو کشور وجود دارد.

یکی از جاذبه‌های گردشگری صحار قلعه صحار می‌باشد
قلعه صحار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *