مهاجرت به عمان، راهها و روش‌های مهاجرت به این کشور و همچنین  سوالاتی در مورد نحوه و شرایط و هزینه های مهاجرت به عمان و هزینه‌های زندگی در این کشور برای ایرانیان ، در وبسایت عمان۷۷۷ به پرسش‌‌هایی از این دست پاسخ داده می‌شود و مشکلات، هزینه‌ها و روش‌های مهاجرت ، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با توجه به سرمایه‌گذاری‌های کشور عمان در امر، صنعت،تجارت و گردشگری به‌خصوص اجرای متنوع تور عمان و پیشرفت‌های بسیار سریع این کشور در دهه‌های اخیر با دنیای تجارت آزاد،تقاضا برای مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری،کار،تحصیل،تولد، ازدواج و خرید ملک رو به افزایش است.

کشور زیبای عمان و آمادگی جهت پذیرش مهاجران و دادن اقامت

مهاجرت کاری به عمان

مهاجرت به عمان از طریق کار یکی از راههای مهاجرت به این کشور است.با توجه به سیاست‌های اخیر دولت عمان در جذب نیروی کار و اولویت دادن به استخدام و به کارگیری نیروی کار بومی، شرایط مهاجرت از طریق کار تا حدودی مشکل شده است،ولی به‌طور کلی متقاضیان کار در عمان ابتدا می‌بایست یک جاب آفر و یا همان پیشنهاد کاری از یک شرکت و یا کفیل عمانی داشته باشند تا با مراجعه به سفارت مراحل ویزای کار عمان را کامل کنند.

مهاجرت به عمان از طریق کار و شرایط اخذ اقامت کاری در عمان
اقامت عمان از طریق کار

یکی از شرایط عمومی جهت کار در عمان دانستن و تسلط به یکی از زبان‌های عربی و انگلیسی است.لیست مشاغل مورد نیاز کار در شرکت هایی که کاریابی در عمان می‌کنند موجود است. این شرکت‌ها با توجه به مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز طرف عمانی ویزای کار در عمان صادر می‌کنند.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه ‌گزاری

شیوه های سرمایه گزاری در این کشور برای سرمایه گزاران ایرانی در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد. با توجه به رشد اقتصادی و ثبات سیاسی کشورعمان در منطقه،  تقاضا برای سرمایه گزاری در این کشور  در سال‌های اخیر رو به افزایش است.در این میان دولت عمان قصد دارد تا به ایجاد تسهیلاتی در جذب سرمایه گزاری خارجی پیشقدم شود.

بطور کلی اگر بخواهیم راههای سرمایه گذاری در عمان را نام ببریم باید به ۳ مورد اشاره کنیم.

 1. سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت   
 2.    سرمایه گذاری از طریق خرید ملک               
 3. سرمایه گزاری از طریق سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام

سرمایه گزاری از طریق ثبت شرکت  به عنوان یکی از بهترین راههای مهاجرت به عمان در نظر گرفته می‌شود.با سرمایه گزاری به مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال عمانی شخص متقاضی می‌تواند اقامت دو ساله عمان را برای خود و خانواده اش دریافت کند.سرمایه گزاران با ثبت شرکت در عمان شرایط و تسهیلات ویژه ایی از دولت دریافت می‌کنند که می‌توان به معافیت‌های مالیاتی به مدت ۵ سال اشاره کرد.

مراحل اخذ اقامت و مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گزاری در این کشور
مهاجرت به عمان از طریق سرمایه گزاری

سرمایه گزاری از طریق خرید ملک در عمان یکی از دیگر از راههای اخذ اقامت  این کشوراست.دولت عمان به همین جهت نقاط مسکونی و شهرک‌‌های  ویژه ایی را جهت سرمایه گزاران در نظر گرفته است که می‌توان به شهرک الموج مسقط اشاره کرد.

روش سومی که جهت سرمایه گزاری در عمان اشاره شده خرید اوراق قرضه و سهام یا سپرده بانکی و سرمایه گزاری در بورس است.با توجه به روند رو به رشد بازار بورس عمان در منطقه، پالس‌های مثبتی برای سرمایه گزاری در این بخش دریافت می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به عمان

پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور دارای شرایطی است که در اینجا ذکر می‌شود.یکی ازاین شرایط  داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی است و تسلط بر این زبان است،چرا که تدریس در دانشگاه‌های عمان به زبان انگلیسی است.اخذ پذیرش تحصیلی و تایئده گواهی سلامت جسمانی از دیگر شروط پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های عمان است.

نمای دانشگاه سلطان قابوس عمان و مهاجرت تحصیلی در عمان
دانشگاه سلطان قابوس عمان

دانشگاه سلطان قابوس عمان در میان دانشگاه‌های این کشور از معروفیت خاصی برخوردار است.این دانشگاه در سال ۱۹۸۶ توسط سلطان قابوس پادشاه فقید عمان افتتاح شد.دانشگاه سلطان قابوس تنها دانشگاه عمان است که دارای رنکینگ بالای بین المللی است.

تحصیل در دانشگاههای عمان شرایط خاص خود را دارد. به طوری‌که برای ادامه تحصیل در هر کدام از این دانشگاه‌هااخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است. برای این‌که بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید لازم است مدارکی را آماده کنید. بعد از اینکه از دانشگاه مورد نظر خود نامه پذیرش را دریافت کردید؛ لازم است پاسپورت؛ مدارک شناسایی؛ عکس  خود را آماده کنید.

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی درعمان شعبه تاسیس کرده‌اند و محدودیتی از بابت پذیرش دانشجویان خارجی ندارند و البته هر یک از آن‌ها شرایط خاص خود را جهت پذیرش تحصیلی به دانشجویان متقاضی ارائه می‌نمایند.

لازم به ذکر است که پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های عمان منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌شود و باید توجه داشت متقاضیان اقامت عمان باید به مدت ۲۰ سال در این کشور کار و زندگی کنند.

مهاجرت پزشکان به عمان 

به‌طور کلی کادر درمان دارای شرایطی است که در این مقاله به آن پرداخته می‌شود. توجه به ساخت و سازهای مراکز درمانی و تنوع بیمارستان‌ها و درمانگاههای متعدد، کشور عمان در سال‌های اخیر با کمبود نیروی متخصص  پزشک،پیراپزشک، دندانپزشک، داروساز،ماما ،پرستار و کارشناس علوم آزمایشگاهی  و رادیولوژی مواجه شده است،از اینرو این کشور با فراخوان‌هایی به دنبال تامین کادر درمان می‌باشد.

از شروط پذیرش نیروی متخصص درمانی داشتن شرایط سنی مناسب(پزشکان عمومی تا ۴۵ سال و پزشکان متخصص تا ۵۵ سال)،سابقه کاری مفید (حداقل ۳ سال سابقه کار در رشته مرتبط)،داشتن مدرک آیلتس(حداقل ۵/۵)  و دعوت‌ نامه از سوی کفیل عمانی است.

شرایط مهاجرت و اقامت برای پزشکان در عمان
مهاجرت به عمان برای پزشکان

متقاضیان ابتدا می‌بایست در آزمون پرومتریک  OMSB EXAMS PROMETRIC شرکت کنند و با کسب نمره ۶۰ از ۱۰۰ وارد مرحله ارزیابی شوند و با پشت سر گذاشتن این مرحله، از قبول شدگان مصاحبه به عمل می‌آید.این مصاحبه توسط وزارت بهداشت عمان انجام می‌شود.

مهاجرت به عمان برای پرستاران

یکی از دلایل مهمی که سبب می‌شود مهاجرت به عمان برای پرستاران حائز اهمیت باشد؛ میزان حقوق دریافتی پرستاران و رفاه و آسایش می‌باشد. کمبود نیروی انسانی متخصص در عمان کمک می‌کند پرستاران زیادی از ایران به این کشور مهاجرت کنند. مهمترین فاکتور جهت مهاجرت پرستاران؛ دریافت پیشنهاد کار است. این پیشنهاد باید از طرف کارفرمایی باشد که ساکن عمان است.

 • مهاجرت به عمان و اخذ اقامت کاری برای پرستاران
  اقامت عمان برای پرستاران
 • مهاجرت عمان برای پرستاران:  پرستارانی که جهت کار به عمان مهاجرت می‌کنند؛ از مجوز دو ساله اقامت این کشور برخوردار می‌شوند. تمدید اقامت عمان برای پرستاران بر اساس نظر اسپانسر یا کارفرما صورت می‌گیرد.
 •   شرایط  کار پرستاران در عمان: یکی از مهمترین شرایط کار پرستاران در عمان داشتن مدرک کارشناسی می‌باشد. پرستاران می‌توانند تا سن سی سالگی جهت کار در عمان اقدام کنند. سه سال سابقه کار نیز برای پرستاران الزامی است. اما اگر فردی از سابقه کاری بیشتری برخوردار باشد؛ برای ورود به بازار کار از شانس بیشتری برخوردار می‌باشد.
 •  آزمون پرومتریک برای پرستاران:  این آزمون دارای صد سوال چهار گزینه‌ای است و مدت زمان آن دو الی دو ساعت و نیم می‌باشد. جهت حضور در این آزمون؛ ثبت نام یک هفته قبل صورت می‌گیرد. در روز آزمون سی دقیقه قبل از شروع؛ فرد باید پاسپورت امضاء شده و مدارک هویتی خود را به مسئول مربوطه ارائه دهد. آزمون پرومتریک برای پرستاران الزامی است.
 •  حقوق پرستاران در عمان: با توجه به این‌که ارزش ریالی پول عمان بسیار بالا است؛ در سال 2021 میزان دریافتی حقوق ماهیانه پرستاران از ۱۲۳۰ ریال شروع می‌گردد. این رقم چیزی حدود صد و شش میلیون تومان است. در واقع این مبلغ برای پرستاران با سابقه و مقیم عمان در نظر گرفته شده است. مالیات از حقوق پرستاران در عمان کسر نمی‌شود.
 • مدارک مورد نیاز برای استخدام پرستاران در عمان: عکس؛ مدارک قبولی در آزمون پرومتریک؛ پاسپورت معتبر با انقضای کامل؛ مدارک مرتبط با سابقه کار پرستار؛ ترجمه مدارک تحصیلی؛ مدارک مرتبط به سلامت پزشکی از جمله مدارک مورد نیاز برای استخدام پرستاران در عمان می‌باشد. سن متقاضی برای استخدام پرستاری بین ۲۵الی۴۶ سال می‌باشد.

   مهاجرت به عمان برای دندانپزشکان

به دلیل درآمد و حقوق بالا؛ مهاجرت به عمان برای دندانپزشکان از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد.

 • مهاجرت به عمان برای دندانپزشکان
  مهاجرت به عمان برای دندانپزشکان
 • مهاجرت به عمان برای دندانپزشکان:  دندانپزشکان از اقامت موقت برخوردار هستند. چنان‌چه پس از گذشت این مدت علاقمند به کار در عمان باشند؛ می‌توانند نسبت به تمدید اقامت خود اقدام کنند.
 • درآمد دندانپزشک در عمان: دندانپزشکان ماهانه به طور میانگین از حقوق هشتصد الی هزار ریالی برخوردار می‌باشند.
 •  کلینیک دندانپزشک در عمان: شهر مسقط دارای کلینیک دندانپزشکی می‌باشد. این کلینیک توسط دندانپزشکان ایرانی راه‌اندازی شده است. این کلینیک به عنوان یکی از بهترین کلینیک دندانپزشک در عمان که توسط دندانپزشکان ایرانی اداره می‌شود؛ شناخته شده است.
 •  شرایط استخدام دندانپزشکان در عمان: قبولی در آزمون پرومتریک؛ شرکت در مصاحبه؛ تسلط به زبان انگلیسی؛ سابقه کار؛ پیشنهاد کار از طرف کارفرمای مقیم عمان؛ از جمله شرایط استخدام دندانپزشکان در عمان می‌باشد.
 • کار دندانپزشکی در عمان: برای شروع کار دندانپزشکی در عمان؛ دندانپزشکان باید دارای سابقه کار سه ساله باشند. تا به عنوان دندانپزشک در عمان استخدام شوند. دندانپزشکان متخصص همچون متخصصان بهداشت دهان و دندان؛ متخصص ارتودنسی؛ متخصص جراحی فک و دهان؛ دندانپزشک کودکان از شرایط کاری و حقوق بیشتری برخوردار هستند.
 •  معادل سازی مدارک دندانپزشکی در عمان:  برای معادل سازی مدارک دندانپزشکی تائیدیه دیتافلو لازم می‌باشد. این تاییدیه شامل روند تایید مدارک و معادل سازی جهت اجازه کار در همه کشورهای حوزه خلیج فارس می‌باشد. در این مرحله سوابق کاری؛ مدارک تحصیلی و …. معادل سازی می‌شوند.

 مهاجرت به عمان برای ماما

ماماها می‌توانند با دریافت پیشنهاد کار؛ نسبت به اخذ ویزای کار اقدام کنند. مهاجرت به عمان برای ماماها همچون دندانپزشکان و پرستاران نیاز به سوابق کاری دارد.

 • شرایط مهاجرت به عمان برای ماما
  اقامت کاری عمان برای ماماها
 • اقامت کاری ماما در عمان: چنان‌چه یک ماما موفق به اخذ ویزای کار در امان گردد؛ اقامت این فرد به طور موقت می‌باشد. معمولا حداکثر اقامت کاری ماما در عمان دو سال خواهد بود. پس از آن ماما باید جهت تمدید ویزای کار اقدام کند.
 • شرایط کار مامایی در عمان: مهمترین شرایط کار مامایی در عمان گواهی سلامت پزشکی؛ عدم سوء پیشینه می‌باشد. برای این‌که یک ماما بتواند در عمان مشغول به کار شود؛ لازم است از یک بیمارستان یا مرکز درمانی در عمان پیشنهاد کار دریافت کند.
 • آزمون پرومتریک مامایی در عمان:  مهمترین عامل تعیین کننده پذیرش ماما در عمان؛ شرکت در آزمون پرومتریک مامایی در عمان می‌باشد. کسب حداقل نمره پنجاه جهت قبولی در این آزمون الزامی است. پس از آن سوابق کاری و روند معادل سازی مدارک دیتافلو صورت می‌گیرد. سپس توسط وزارت خارجه عمان آزمون وایوا مصاحبه شغلی برگزار می‌گردد.

5 دیدگاه در مورد “مهاجرت به عمان

 1. حمید
  خرداد ۸, ۱۴۰۱
  پاسخ

  با سلام و احترام

  در خصوص امکان جذب در دانشگاه های عمان به عنوان هیات علمی اطلاعی دارید؟

  • خرداد ۸, ۱۴۰۱

   با سلام
   در حال حاضر ما در حوزه گردشگری عمان فعالیت می‌کنیم.

 2. kalakoohi
  بهمن ۱۶, ۱۴۰۰
  پاسخ

  مزایای مهاجرت به کشور عمان چیست

 3. feshki
  بهمن ۱۶, ۱۴۰۰
  پاسخ

  مهاجرت به عمان با مدرک آرایشگری انجام میدید؟

 4. hossinei
  بهمن ۱۶, ۱۴۰۰
  پاسخ

  سلام
  مهاجرت به عمان از طریق ورزش چگونه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *