بررسی بهترین دانشگاههای عمان

با بهترین دانشگاههای عمان بیشتر آشنا شوید

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اگر فردی قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای عمان را داشته باشد لازم است از این کشور ویزای تحصیلی دریافت کند. فردی به عنوان دانشجو پذیرفته می‌شود که از سوی این کشور تاییدیه ثبت نام یا دعوتنامه دریافت کند. دانشگاههای زیادی در عمان وجود دارند که به عنوان بهترین‌ها معرفی شده‌اند. در عمان ویزاهای مختلفی به افراد داده می‌شود که یکی از آن‌ها ویزای تحصیلی می‎‌باشد.

دانشگاه سلطان قابوس به عنوان موسسه برتر دولتی عمان در شهر مسقط در سال 1986 تاسیس و دانشگاه بین المللی می‌باشد. این دانشگاه دارای دانشکده‌های مختلفی همچون پزشکی؛ هنر؛ معماری؛ پرستاری؛ مهندسی و …. تشکیل شده است و مدارک لیسانس؛ فوق لیسانس و دکترا به دانشجویان اعطا می‌شود. افرادی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید دارای سوابق تحصیلی درخشانی باشند.

تحصیل در دانشگاههای عمان
دانشگاه سلطان قابوس عمان

کالج خاورمیانه و دانشگاه نزوا

کالج خاورمیانه دومین و یکی از بهترین دانشگاههای عمان در سال 2002  شهر مسقط به عنوان یک موسسه عالی خصوصی می‌باشد. در این کالج مدارک لیسانس؛ فوق لیسانس و دکترا به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشجویان در رشته‌هایی همچون فناوری اطلاعات؛ مدیریت؛ مهندسی و تجارت به تحصیل مشغول می‌باشند. آزمون ورودی و سوابق تحصیلی برای تحصیل در این کالج حائز اهمیت می‌باشد.

این مقاله را بخوانید:مهاجرت عمان؛ روش‌های اقامت و مهاجرت به عمان

دانشجویان زیادی به دنبال اخذ ویزا جهت تحصیل در دانشگاه نزوا می‌باشند. این دانشگاه در سال 2004 و بین چند دانشگاه برتر عمان به عنوان دانشگاه غیر انتفاعی خصوصی تاسیس و یکی از معتبرترین مکان‌ها برای تحصیل می‌باشد. دانشجویان مختلفی در مقطع لیسانس؛ فوق لیسانس در رشته‌هایی همچون پرستاری؛ هنر؛ داروسازی؛ مدیریت و … مشغول به تحصیل هستند.

بررسی بهترین دانشگاههای عمان
دانشگاه نزوای عمان

رنکینگ دانشگاههای عمان

با توجه به تعداد زیاد دانشگاههایی که در جهان وجود دارند؛ معمولا هر ساله رتبه بندی و رنکینگ دانشگاهها بر روی سایت قرار می‌گیرد. چهل و یک دانشگاه برتر به عنوان رنکینگ دانشگاههای عمان معرفی شده‌اند. این مراکز از طرف سازمان آموزش عالی این کشور دارای مجوز می‌باشد. ارائه آموزش از طریق حضوری و غیر حضوری؛ ارائه دوره چهارساله کارشناسی؛ کارشناسی ارشد و دکترا برخوردار هستند.

این دانشگاهها از حضور و درخواست پذیرش دانشجویان بین المللی استقبال می‌کنند. به طوری‌که دانشگاه سلطان قابوس با وجود پذیرش دانشجو بین ده تا بیست درصد؛ بین پانزده تا نوزده هزار دانشجو دارد که تعداد قابل توجهی از دانشجویان از کشورهای دیگر می‌باشند. کالج خاورمیانه نیز بین چهار تا پنج هزار دانشجو دارد که دانشجویان بین المللی نیز در بین آنان زیاد می‌باشد.

دانشگاه سلطان قابوس عمان
نمایی از دانشگاه سلطان قابوس

کالج عالی فن‌آوری

این کالج به عنوان سومین دانشگاه عمان در سال 1984 تاسیس و به عنوان موسسه عالی آموزش دولتی؛ دارای ده تا پانزده هزار دانشجو می‌باشد. دانشجویان این کالج در مقطع کارشناسی در رشته‌های مختلفی به تحصیل مشغول هستند. این کالج مانند دو دانشگاه و مراکز تحصیلی عمان از دانشجویان بین المللی نیز برخوردار می‌باشد. دانشجویان در رشته‌های مهندسی نفت و گاز مشغول به تحصیل هستند.

کاج فن اوری عمان یکی از برترین دانشگاههای عمان
کالج عالی فن آوری عمان

دانشگاه صحار

این دانشگاه در رتبه پنجم سال 2001 در شهر صحار عمان تاسیس و به عنوان موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی؛ دارای شش تا هفت هزار دانشجو می‌باشد. دانشجویان بین المللی زیادی در مقاطع مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. برای ورود به این دانشگاه آزمون و سوابق تحصیلی درخشان دارای اهمیت ویژه‌ای می‌باشد.

دانشگاه صحار عمان در این تصویر
دانشگاه صحار عمان

ویزای تحصیلی دانشگاههای عمان

تحصیل در دانشگاههای عمان شرایط خاص خود را دارد. به طوری‌که برای ادامه تحصیل در هر کدام از این دانشگاهها اخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است. برای این‌که بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید لازم است مدارکی را آماده کنید. بعد از اینکه از دانشگاه مورد نظر خود نامه پذیرش را دریافت کردید؛ لازم است پاسپورت؛ مدارک شناسایی؛ عکس را آماده کنید.

کشور عمان برای افرادی که درخواست تحصیل در این کشور را دارند و از کشورهای همچون مصر؛ هند؛ سودان؛ سوریه؛ اندونزی؛ پاکستان؛ اتیوپی؛ فلیپین؛ سریلانکا و بنگلادش می‌باشند؛ گواهی آمادگی جسمانی صادر که باید مورد تایید وزارت بهداشت این کشورها قرار گیرد. کپی از مجوزی که توسط مسئولین مربوطه صادر شده است به اسپانسرها داده می‌شود تا دانشجویان بین المللی و خارجی بتوانند برای تحصیل وارد این کشور شوند.

با توجه این‌که عمان کشوری توریستی با انواع مکان‌های دیدنی و جذاب می‌باشد؛ سالانه افراد زیادی به این کشور سفر می‌کنند تا شگفتی‌های عمان را از نزدیک ببینند. دانشگاههای عمان نیز دارای بهترین اساتید و بهترین رشته‌های تحصیلی می‌باشند؛ که در مقاطع مختلف به دانشجویان مدرک معتبر اعطا می‌کنند و دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در دانشگاههای این کشور می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *