ساحل زیبای شهر مسقط و نگاهی به محله‌های مسقط

پیشینه تاریخی و هنر را در محله‌های مسقط ببینید

زمان مطالعه: 3 دقیقه

عمان یکی از کشورهای حوزه خلیج‌فارس است که به عنوان یکی از بهترین کشورها در زمینه گردشگری شناخته شده‌است. اگر می‌خواهید پیشینه تاریخی و هنر کشور عمان را بررسی کنید از محله‌های مسقط دیدن کنید. تور عمان این افتخار را دارد تا در این سفر به‌یادماندنی شما را همراهی کند.

جهت شناخت بهترین محله‌های مسقط با ما همراه شوید

شهر مسقط به عنوان پایتخت کشور عمان دارای زیبایی‌های بسیاری است و توانسته گردشگران بسیاری را به خود جذب نماید. مناطق شهری مسقط دارای ویژگی‌های خاصی است . این کشور با سبک معماری خاص و استفاده از تکنولوژی در چگونگی بافت شهری توانسته در حوزه گردشگری از این امکانات بهره ببرد. در ادامه با بررسی محله‌های مسقط به این موضوع خواهیم پرداخت.

الخویر

این منطقه دارای منازل ویلایی و آپارتمانی بسیار زیبایی است. آب و هوای مطبوع این منطقه باعث شده‌است که بسیاری از مردم این منطقه را برای زندگی انتخاب نمایند. وجود فروشگاه‌های معتبر و نمایندگی‌ها، مراکز درمانی و رستوران‌ها در این منطقه سبب رونق آن گردیده‌است. الخویر فاصله زیادی تا ساحل ندارد و این مسافت کوتاه را می‌توانید پیاده طی کنید. اگر بخواهیم فاصله الخویر تا مدینه السلطان را بدانید فاصله آن بسیار کوتاه و در نزدیکی یکدیگر هستند. این منطقه بسیار پاکیزه است و گردشگران از حضور در این محله‌های مسقط احساس رضایت دارند.

مناطق لوکس شهر مسقط
ساحل زیبای مسقط

منطقه القرم منطقه‌ای بکر و زیبا در کنار ساحل

این منطقه بیشتر دارای خانه‌های ویلایی نزدیک به ساحل است. توجه به سبک معماری در ساخت این منازل بسیار مورد اهمیت واقع شده‌است. این منطقه به دلیل آب و هوای خنک‌تر نسبت به مرکز شهر طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده‌است. نزدیکی پارک و فضای سبز، مدارس بین‌المللی و رستوران‌های درجه یک به این منطقه رونق خاصی بخشیده است. دیدن زیبایی‌های غروب خورشید در کنار ساحل طرفداران این ویلاها را دوچندان کرده‌است.

مطرح

این منطقه که در نزدیکی بازار مشهور مطرح واقع شده‌است از محله‌های قدیمی مسقط به‌شمار می‌رود. دسترسی آسان به بازار مطرح از مزایای این منطقه است. پارکی که در نزدیکی این محله قرار دارد محل تفریح بسیاری از گردشگران است.

سفر به عمان و اقامت در مسقط و بازدید از مناطق دیدنی و محله‌های مسقط
مناطق شهری مسقط

روی

روی به عنوان منطقه‌ای مسکونی و تجاری در مسقط شناخته شده‌است. این منطقه به نوعی یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسقط به شمار می‌رود. کوچه‌های باریک به‌جای مانده از چندین دهه پیش در کنار خانه‌هایی که هنوز از کاه و گل تشکیل شده‌اند بیانگر پیشینه این محله است. پیشینه باستانی این محله همچنان در خاطر اهالی مسقط به یادگار مانده‌است.

العذبیه

این محله یکی از محله‌های مسقط  است. اگر بخواهیم در مورد فاصله آن با ساحل بگوییم، فاصله بسیار کوتاهی تا ساحل دارد. آب و هوای این منطقه بسیار خوش و با طراوت است. نزدیکی این منطقه به فرودگاه مسقط و نزدیکی به ساحل از مزایای این محله به شمار می‌رود و گران بودن خانه‌های آن نیز به دلیل وجود این موارد است.

نمایی زیبا از شهر مسقط و بازدید از محله‌های آن
شهر زیبای مسقط

مدینه سلطان قابوس

مدینه به معنای شهر است و مدینه سلطان قابوس به معنای شهر سلطان قابوس است. این محله با خانه‌های شیک و محیطی بسیار پاکیزه از محله‌های معتبر شهر مسقط به‌شمار می‌رود. فاصله این محله تا ساحل زیبای مسقط کمتر از یک کیلومتر است. خیابان‌های خلوت در کنار ساختمان‌های با شکوه مسقط زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است. دسترسی به انواع فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، و مراکز تفریحی از مزیت‌های این منطقه به‌شمار می‌رود.

جمعیت و مساحت شهر مسقط

جمعیت کشور مسقط حدود 6 میلیون نفر است و مساحت این شهر تقریباً 4 کیلومتر است و دارای 6 شهرستان می‌باشد. کشور عمان با زیبایی‌های طبیعی، مناطق بکر و تاریخی بهترین بازدید را برای گردشگران فراهم آورده‌است. بهترین زمان برای سفر به مسقط فصل پاییز و بهار است اما دیدن فصول دیگر کشور عمان نیز خالی از لطف نیست. 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *