نمای بیرونی خانه اپرای مسقط و در شب

شاهکار معماری در خانه اپرای مسقط

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خانه اپرای مسقط مهد علاقه‌مندان به معماری و هنر می‌باشد با عمان۷۷۷ همراه شوید تا  را ببینید. این بنای زیبا به دستور سلطان قابوس پادشاه کشور عمان ساخته شده است. کشور عمان با سابقه تاریخی و فرهنگی یکی از کشورهای پادشاهی حوزه خلیج فارس است که گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده‌است. جلوه‌های هنری بسیاری در شهر مسقط وجود دارد که یکی از آنان خانه اپرای مسقط می‌باشد.

ساخت خانه اپرای مسقط به شیوه عربی و سنتی

این بنا یکی از شاهکارهای هنری و معماری است که به شهرت جهانی رسیده است. این خانه جهت دعوت از هنرمندان عرب و غیر عرب در حوزه موسیقی ساخته شد. سالانه تعداد بسیاری از هنرمندان از کل دنیا جهت اجرای برنامه به این کشور سفر می‌کنند. بر خلاف بسیاری از سالن‌های اپرا که به شیوه غربی ساخته می‌شود سالن اپرای مسقط به شیوه کاملاً عربی و بومی ساخته شده‌است. زیبایی‌های این مکان باعث شده که یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری عمان به‌حساب آید. این مکان چشم‌اندازی زیبا دارد و دور تا دور آن را باغی مصفا فراگرفته است. زیبایی‌های تزئینات این مکان چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. محوطه داخلی آن با زیباترین و مرغوب‌ترین سنگها تزئین شده‌است. طراحی ماهرانه پخش صدا در این سالن باعث شده که فاخرترین موسیقی‌های دنیا در آن اجرا گردد.

 نمای بیرونی خانه اپرای مسقط

خانه اپرای مسقط با تزئینات داخلی که ترکیبی از سنگ و چوب است نمایی بسیار با عظمت و چشم‌نواز به خود گرفته‌است. معماری زیبای عربی که روی سقف کار شده طراحی ماهرانه آن‌را نشان می‌دهد. این بنای سلطنتی با گنجایش 1100 نفر یکی از سالن‌های زیبا در میان کشورهای عربی به‌شمار می‌آید. شمار زیادی از گردشگران علاقه‌مند به فرهنگ و هنر عربی در طول سال از این جاذبه بی‌نظیر کشور عمان دیدن می‌نمایند. کارشناسان عمان۷۷۷ ما به شما پیشنهاد می‌دهند دیدن زیبایی دکوراسیون خاص این مکان را از دست ندهید.

 نمای درونی از سالن خانه اپرای مسقط

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *