قلعه نخل عمان ورازهای آن

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قلعه نخل عمان Nakhal Fort یکی از مکان های تاریخی و زیبای کشور عمان است که از جاذبه های گردشگری عمان محسوب می شود. نام این قلعه از شهر نخل گرفته شده است. این دژ محکم در منطقه ای معروف به آل باتینه عمان است. برج ها و ورودی های این قلعه که در پایه های یک سازه قبل از اسلام ساخته شده است، در زمان امام سعید بن سلطان در سال ۱۸۳۴ ساخته شده است.

نمایی از قلعه نخل عمان در هنگام سفر به این کشور
قلعه نخل عمان یکی ار دیدنی‌های این کشور

قلعه نخل عمان در واقع برای اولین بار توسط ساسانیان برای مقابله با هجوم دشمن ساخته شد. فاصله این مکان دیدنی تا مسقط حدود۱۲۰ کیلومتر معادل ۷۵ مایل است. این دژ زیبا در غرب مسقط قرار گرفته است و از خصوصیات منحصر به فرد آن واقع شدن در یک برجستگی صخره ای در دامنه شهر نخل می باشد. در درون این قلعه موزه ای تاسیس شده که یکی از جاذبه های گردشگری عمان است. کشور عمان بر خلاف تصور اذهان یکی از مناطق توریستی پر جاذبه است که در وب سایت عمان۷۷۷ می توانید با این جاذبه های خارق العاده بیشتر آشنا شوید.

زیبایی‌های قلعه نخل

قلعه نخل عمان مکانی تاریخی زیبا و بزرگ است که از هر طرف توسط مزرعه خرما احاطه شده است. از بالای قلعه می توانید با تماشای مناظر دیدنی مزرعه خرما، کوه های استوار که در چند کیلومتری از قلعه واقع شده است از سفر به عمان خود لذت ببرید. یک چشمه آب گرم زیبا (Atharan) در نزدیکی این قلعه می باشد که در این سفر مهیج می توانید از خواص درمانی آن استفاده نمایید. تعداد زیادی اتاق مبله وجود دارد که می توانید در آن گشت و گذار کنید.

پلکان ورودی برای رسیدن به بالای برج قلعه نخل
نمایی دیگر از قلعه نخل

از باروها و مجلس (اتاق پذیرایی) چشم انداز بسیار خوبی از دشت باتینه وجود دارد که در بالای “طبقه” قلعه مکانی خنک را برای لذت بردن از آرامش ایجاد می کند. پنجره ها کاملاً تراز شده اند تا نسیم را بگیرند، حتی در تابستان. ویژگیهای بسیاری برای جستجو در این قلعه وجود دارد که با تور عمان می توانید از آنها دیدن نمایید. شکاف هایی که دیگ های در حال جوشاندن عسل در آنها تعبیه شده و به وسیله درب ها به هم متصل شده اند. درهای چرخدار برای دفع خمیر، برجهای گرد برای انحراف گلوله های توپ در صورت محاصره. کل سازه در اطراف یک سنگ ساخته شده است که این یکی از ویژگی های مشترک قلعه های عمان است که مشکل ساخت پایه های صوتی را نجات می دهد. برای سفری رویایی به قلعه نخل عمان از مجله گردشگری عمان۷۷۷ دیدن کنید تا قبل از سفر با دیدنی‌های این کشور بیشتر آشنا شوید.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *