دره ای زیبا در منطقه جبل الاخضر عمان

جبل‌ اخضر(جبل الاخضر) عمان ،Jebel Akhdar

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از معروف‌ترین کوه‌هایی که در کشور عمان می‌باشد؛ به جبل ‌اخضر عمان(جبل الاخضر) معروف است. این کوه یکی از جاذبه‌های طبیعی عمان است. در بالای این کوه آبشارها و چشمه‌های زیبایی وجود دارند. سرچشمه رودخانه آب شیرین از این منطقه می‌باشد. اکثر روستاها و ساکنین جبل ‌اخضر به کشاورزی مشغول هستند. ساکنین این منطقه از قبیله بنی ریام می‌باشند. آنها دارای مزارع نخل و باغ‌های زیادی از مرکبات می‌باشند که این باغ‌ها در دامنه همین کوه قرار دارند. در این مناطق آب و هوا کوهستانی و دارای چراگاه‌های قابل کشت و طبیعی هستند.

کوه‌نوردی در ارتفاعات زیبای جبل الاخضر عمان
ارتفاعات جبل اخضر عمان

هتل آلیلا جبل اخضر

این هتل یکی از لوکس‌ترین و هیجان انگیزترین جاذبه‌های طبیعی عمان می‌باشد که به هتل  آلیلا ریزورت جبل اخضر عمان معروف است که اقامتگاهی رویایی در دل کوهستان سبز مناسب افرادی که می‌خواهند یک سفر هیجان انگیز و جذاب را تجربه کنند. فاصله جبل ‌اخضر تا مسقط صد و پنجاه کیلومتر می‌باشد. اگر کسی قصد رفتن به هتل آلیلا جبل‌اخضر را دارد باید این مسافت را طی کند. این هتل در ارتفاع دو هزار کیلومتری از سطح دریای آزاد ساخته شده است؛ به همین خاطر دمای هوا در این قسمت بسیار خنک‌تر از مسقط می‌باشد.

نمای بیرونی هتل آلیلای جبل الاخضر عمان
هتل آلیلای جبل الاخضر عمان

هوای مطبوع در کنار سرسبزی و طراوت مثال‌زدنی سنگ‌های کوه حجر

جغرافیای این منطقه کوهستانی و بسیار خوش آب و هوا می‌باشد؛ پیشنهاد می‌کنیم در سفر به عمان این منطقه زیبا را فراموش نکنید. تور عمان افتخار دارد شما را همراهی کند. آبشارهای روان در این منطقه باعث شده‌است که بسیاری از گردشگران برای چندمین بار از این منطقه دیدن نمایند. زیبایی غروب خورشید در این منطقه زبانزد خاص و عام است. ترکیب رنگ زرد و نارنجی در کنار زیبایی مثال‌زدنی هر گردشگر را هیجان‌زده می‌کند. جبل‌ اخضر عمان از سرسبزی و طراوت خاصی برخوردار است.

منطقه زیبای جبل الاخضر عمان یکی از تفریگاههای این کشور است
کوهستان سبز عمان

بهترین هتل‌های جبل الاخضر چه هتل‌هایی هستند؟

دو هتل معروف آلیلا جبل الاخضر و آنانترا از بهترین هتل‌های عمان میباشند.

جبل الاخضر عمان چه ویژگی‌های دارد؟

وجود مزارع نخل و چشمه‌های آب شیرین همراه با هوای کوهستانی از مشخصه‌های این منطقه توریستی در عمان است.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *