طعم بی‌نظیر غذاهای عمانی

غذاهای عمانی با طعم منحصر به‌فرد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

غذاهای عمانی در بین کشورهای حوزه خلیج فارس از محبوبیت خاصی برخوردار است.بسیاری از افراد هستند که غذا خوردن را نوعی تفریح می‌دانند. خورن غذاهای متنوع هر کشور و آشنایی با فرهنگ آنان بخش جذاب یک سفر یه‌یاد ماندنی است. 

بسیاری از گردشگران در هنگام استفاده از تور عمان علاقه زیادی به خوردن غذاهای عمانی دارند. غذاهای سنتی عمان دارای کیفیت و طعم لذیذی است که فرهنگ مردم این کشور را نمایان می‌سازد.

بهترین غذاهای عمانی توسط افراد با تجربه و محلی و به شیوه سنتی طبخ می‌شود. استفاده از ادویه‌های عربی در این غذاها طعمی منحصربه‌فرد به این غذاها می‌دهد.

غذاهای عمانی با طعم لذیذ

اگر قصد سفر به عمان را دارید حتما از غذاهای عمانی که بسیار لذیذ و خوشمزه هستند؛ امتحان کنید. عمان یک کشور عربی می‌باشد که غذاهایش حرف ندارد. اکثر مسافرانی که به عمان سفر می‌کنند گذری هم به مسقط دارند. در آن‌جا انواع و اقسام رستوران‌های با کیفیت به چشم می‌خورد که در پخت غذاهای سنتی و عربی بی‌نظیرند. یکی از غذاهایی که طرفداران زیادی دارد؛ شوا می‌باشد که نوعی کباب بره است. برای پخت این غذا می‌توان به‌جز گوشت بره؛ از گوشت بز یا شتر نیز استفاده کرد. برای پخت این گوشت آن را با ادویه‌های عمانی طعم دار می‌کنند سپس آن را در برگ نخل پیچانده و در تنور قرار می‌دهند تا به آرامی بپزد. پخت این گوشت معمولا دو روز زمان می‌برد. نوع دیگر غذای معروف عمانی کباب مشکاک می‌باشد؛ این کباب از گوشت مرغ؛ گوساله یا بره تهیه می‌شود. برای مزه دار کردن این گوشت از ادویه مخصوص عمانی استفاده می‌شود که طعم آن را بسیار لذیذ می‌کند.

هریسه از بهترین غذاهای عمانی

هریسه گوشت گوسفند و هریسه مرغ در کشور عمان طرفداران بسیاری دارد. از آنجایی‌که مردم عمان علاقه بیشتری به گوشت دارند هریسه گوشت گوسفند مشتریان بسیاری دارد. این غذا شامل بلغور گندم، گوشت مرغ یا گوشت گوسفند، پودر دارچین، روغن و پیاز داغ است. این غذا در ماه رمضان در بسیاری از منازل پخت می‌شود.

 نمایی غذاهای عمانی هریسه مرغ

مجبوس

یکی از غذاهای معروف و محبوب در بین مردم عمان و گردشگران غذای مجبوس است. این غذا که با ترکیبی از برنج و گوشت و ادویه (فلفل سیاه، چوب دارچین، میخک و زنجبیل) است. طعم‌دار کردن گوشت با ادویه‌های عربیسنتی باعث لذیذ شدن این غذا میگردد. بسیاری از مردم عمان ترجیح می‌دهند این غذا را با سس تند میل نمایند اما در رستوران‌های عمان مشتریان حق انتخاب دارند.

از دیگر غذاهای محبوب در کشور عمان می‌توان به شوی اشاره کرد که گوشت پوشیده شده با ادویه در برگ درخت موز پیچانده و در تنور می‌پزند. ما این افتخار را داریم که در مجله گردشگری این غذاها را به شما معرفی نماییم. شاورما نیز از غذاهای محبوب عمان است که بیشتر جهت وعده شام از آن استفاده می‌کنند. نان عمانی نیز دارای محبوبیت خاصی است. این نان با ترکیب شیر، روغن، کنجد و تخم مرغ و پنیر خامه ای طبخ می‌شود. نرمی و لطافت این نان باعث می‌گردد هر فرد سه عدد از این نان‌ها را بخورد اما هنوز احساس گرسنگی کند. کباب عمانی نیز از غذاهای لذیذ کشور عمان است.

غذاهای عمانی

مشوی از غذاهای لذیذ عمانی

یکی دیگر از غذاهای معروف و خوشمزه عمان؛ مشوی می‌باشد. برای افرادی که عاشق غذاهای دریایی هستند این غذا بسیار لذیذ و خوشمزه می‌باشد. این از آن دسته غذاهای عمانی می‌باشد که طرفداران زیادی دارد. مشوی ماهی شیر است که با سس لیمو و ادویه‌های خاص عمانی مخلوط می‌شود سپس آن را کباب می‌کنند. این غذا با نان عمانی خورده می‌شود. این نان از خمیر سفید تهیه می‌شود و پختن آن را به طور برشته و نازک می‌باشد که بر روی آن‌ها کنجد ریخته می‌شود. بیشتر غذاهای عمان با نان‌های ترد و خوشمزه خورده می‌شود. شما در هر زمان که به رستوران بروید انواع غذا با نان آماده گرم مهیا می‌باشد. اکثر مردم نان مورد نیاز خود را در تنور خانه می‌پزند و به ندرت پیش می‌آید که کسی برای خرید نان به نانوایی برود.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *