نمای زیبا از وادی طیوی عمان

چشم انداز زیبای گردشگری وادی طیوی عمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وادی طیوی واقع در استان شرقیه عمان می‌باشد که حدود سه ساعت و نیم با مسقط پایتخت عمان فاصله دارد. چشم انداز زیبای وادی طیوی بسیار مشهور است. طبق گفته وزارت گردشگری عمان و سرویس خبری عمان۷۷۷؛ وادی طیوی دارای چشمه‌های زیبا بسیار عمیق و باریک که در بین کوه‌های سر به فلک کشیده به سمت دریا می‌رود. درست در پایین دریا؛ روستاهای سنتی قدیمی که با مزرعه موز و خرما محاصره شده است وجود دارند.

بعد از گذشتن از روستاهای سنتی به دهکده زیبا و پر طرفدار هرات بیده می‌رسید. جایی که جاده به طور چشمگیری باریک می‌شود و راه خود را فشرده می‌کند. از بین خانه‌های قدیمی و دیوارهای سنگی که گذشتید؛ آسفالت به پایان می‌رسد. در مسیر روستای می‌بام به یک شیب تند برخورد می‌کنید. بهتر است این مسیر را پیاده و بدون ماشین طی کنید؛ تا بتوانید به راحتی از مسیر بگذرید.

این منطقه با مساحت سی و شش کیلومتر در دامنه روستای زیبا کوهستانی می‌بام گسترش یافته است. منطقه وادی طیوی بسیار حاصل‌خیر است که از میان تعداد زیادی از روستاهایی که کشاورز هستند و خرما؛ موز و دیگر محصولات محلی می‌کارند. این منطقه در سایه کوه‌های هاجر قرار دارد. شما می‌توانید به بالای این کوه صعود کنید و چشم اندازه خیره‌کننده‌ای از زمین زیر کوه؛ ساحل دریا و روستاهای اطراف را تماشا کنید.

در روستاهای اطراف یک مکان باستانی به نام خانه سیستم آبیاری فلاح است که به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سالانه تعداد زیادی از گردشگران در تور عمان برای دیدن این منطقه زیبا و رویایی اقدام می‌کنند. شما می‌توانید با حضور در منطقه وادی طیوی عمان در استان شرقیه لحظه غروب؛ منظره بسیار زیبا و هیجان‌انگیزی را مشاهده کنید.

شما می‌توانید اخبار گردشگری را از سایت گردشگری عمان۷۷۷ پیگیری کنید. با مراجعه به این سایت می‌توانید با سایر مکان‌های زیبا و دیدنی عمان بیشتر آشنا شوید.

برگرفته از: https://timesofoman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *