حجاب در کشور عمان

حجاب در کشور عمان چگونه است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در هر کشوری حجاب به معنی پوشش است که بر اساس سنت؛ فرهنگ و قوانین هر کشور؛ نوع پوشش مشخص می‌شود. حجاب در کشور عمان و پوشش زنان و دختران عمانی مانتو بلند به رنگ مشکی که به آن عبا می‌گویند. عبا با نگین‌های ریز مشکی تزیین می‌شود. شال مشکی که با عبا استفاده می‌شود از جنس و تزیین نگین دقیقا شبیه به عبا می‌باشد. آن‌ها دارای حجاب کاملی هستند.

این مقاله را بخوانید:مهاجرت عمان؛ روش‌های اقامت و مهاجرت به عمان

وضعیت حجاب در عمان برای مردان نیز دارای اهمیت است. مردان از لباس بلند سفید که به آن کندوره می‌گویند؛ استفاده می‌کنند که آن را با کلاه سفید هماهنگ می‌کنند. لباس محلی زنان عمانی که برای مراسم عید و مهمانی‌ها از آن استفاده می‌کنند دارای کریستال‌های زیبا و پولک‌دوزی‌های رنگی می‌باشد. چون مردم عمان مسلمان هستند زنان دارای حجاب کامل هستند و روسری با تزئینات زیبا به سر می‌کنند.

زنان عمانی و حجاب در عمان
حجاب زنان عمانی

پوشش گردشگران خارجی در عمان

سفر با تور عمان شما را با فرهنگ و نوع پوشش مردم آشنا می‌کند. ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا حجاب در عمان اجباری است؟ با توجه به قانون این کشور پوشش گردشگران خارجی کاملا آزاد می‌باشد و هیچ اجباری برای داشتن حجاب و پوشش اسلامی نیست. اما اگر گردشگران دارای پوشش مناسب نباشند و دامن کوتاه پوشیده باشند؛ کسبه از معامله با آن‌ها خودداری می‌کنند.

پوشش زنان عمانی
پوشش سنتی زنان عمان

با توجه به اهمیت حجاب در کشور عمان زنان بر اساس سلیقه خود و رسوم قدیمی برای رفتن به بازار و خرید؛ صورت‌های خود را با روبنده‌های مشکی می‌پوشانند. آن‌ها در خانه لباس‌های بلند و رنگی که با نگین‌های زیبا تزیین شده است، می‌پوشند و روسری‌های زیبا که لبه‌های آن پولک‌های رنگی دوخته شده است را به شیوه خاصی دور سر خود می‌چرخانند و آن را محکم می‌کنند. مردان به جز لباس بلند سفید از لباس‌هایی به رنگ قهوه‌ای؛ کرم و مشکی نیز استفاده می‌کنند.

حجاب در عمان،وضیعت حجاب در عمان،پوشش مردم عمان،پوشش زنان عمان،پوشش زنان در عمان،حجاب در کشور عمان اجباری است،وضیعت حجاب زنان در عمان،زنان عمان،زنان در عمان،زنان عمانی،لباس زنان در عمان،لباس زنان عمانی،دختران عمان،حجاب مردم عمان،وضیعت حجاب مردم عمان،زنان کشور عمان،وضیعت حجاب،دختر عمان،دختر عمانی،لباس پوشیدن مردم عمان،لباس پوشیدن زنان در عمان،لباس پوشیدن زنان عمانی،لباس پوشیدن دختران در عمان،لباس عمانی،حجاب در کشور عمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *