اخبارگردشگری عمان۷۷۷،سرمایه گذاری عربستان سعودی در گردشگری

سرمایه گذاری کمیسیون سلطنتی عربستان برای جذب گردشگر

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کمیسیون سلطنتی عربستان در مذاکرات خود جهت جذب گردشگر و مهمان مبلغ پانزده میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد. اخبار گردشگری در این مورد گفت: عربستان سعودی دو میلیارد دلار سرمایه اولیه جهت توسعه منطقه تاریخی این کشور در نظر گرفته است. برای زیرساخت و اتمام یکی از پروژه‌ها در سال ۲۰۲۳ مبلغ سه میلیارد دلار از بخش خصوصی مورد استفاده قرار می‌دهد.

مدیر اجرایی نظارت بر توسعه عرب خاطر نشان کرد؛ ما به طور کامل به مرحله اول می‌پردازیم که شامل ارتقاء فرودگاه می‌باشد. ارتقا شبکه و توسعه سیستم تامین آب که در برنامه سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ در این کشور می‌باشد. به طوری که بیست و دو کیلومتر مربع از زمین‌های ریاض را به مناطق سرسبز تبدیل می‌کنیم. دره‌ها؛ کوه‌های ماسه و سنگ از طرف میراث فرهنگی باستانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

شاهزاده محمد بن سلمان هدف از این سرمایه گذاری ایجاد سی و هشت هزار شغل و جذب دو میلیون گردشگر در سال ذکر کرد. شرکت‌های سرمایه گذاری چندگانه و سرمایه گذارانی که مشغول کسب و کار هستند؛ می‌توانند برای سرمایه گذاری در این طرح بزرگ ثبت نام کنند. یک موسسه باستان شناسی بین المللی تحقیقات گسترده‌ای جهت کشف موارد باستانی در عربستان آغاز به کرده است.

یکی از اولین فرصت‌های مشارکت خصوصی در پروژه؛ ارتقاء بخش مهمانداری و گردشگری است. ساخت دو تا سه هتل منحصر به فرد؛ دارای مارک‌های لوکس برای گردشگران بین المللی در دستور کار  قرار گرفته است و به این شکل فرصت‌های بی‌نظیری را در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌دهند. این چیزی‌ست که ما از آن هیجان زده هستیم؛ مدل توسعه پایدار که به فرهنگ؛ میراث و مردم زمین احترام می‌گذارد. اگر علاقمند به پیگیری خبرهای مربوط به سفر و گردشگری هستید؛  شما می‌توانید با مراجعه به اخبار گردشگری عمان۷۷۷ از جدیدترین خبرها اطلاع یابید.

برگرفته از: https://www.arabnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.