سفر در پسا کرونا

عربستان سعودی مرزها را برای سفر دوباره باز می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

عربستان سعودی طبق برنامه ممنوعیت سفر خود را لغو کرده است. اداره گذرنامه این کشور اعلام کرد: افرادی که می‌خواهند به عربستان سفر کنند؛ باید مقررات وزارت خارجه را دنبال کنند. در اخبار گردشگری آمده است که عربستان؛ مسافران را  دسته بندی می‌کند. یک گروه افرادی هستند که دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

گروه دیگر شامل مسافرانی می‌شود که حداقل دو هفته قبل از سفر؛ یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. اگر این افراد شش ماه قبل از تاریخ سفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند؛ باید تا تاریخ سفر کاملا بهبود یافته باشند. افرادی که تنها یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند؛ باید تست PCR منفی به همراه داشته باشند. مسافرانی که کاملا واکسینه شده‌اند از جمله شهروندان و خارجی‌ها دیگر مجاز به قرنطینه نیستند.

شهروندان و ساکنان عربستان باید اطمینان حاصل کنند که وضعیت واکسن خود را مشخص کنند. مسافران دیگر نیز باید برگه اثبات دریافت دو دوز واکسن کرونا را با خود داشته باشند. افراد خارجی باید همیشه مدارک واکسیناسیون خود را به همراه داشته باشند. طبق گفته وزارت کشور؛ استفاده از کارت‌های شناسایی ملی برای شرکت‌های شورای همکاری خلیج فارس به حالت تعلیق درآمده است.

بنابراین مسافرت این افراد با گذرنامه خود صورت می‌گیرد و این افراد باید بیمه درمانی داشته باشند تا در صورت مبتلا شدن به بیماری کرونا؛ بیمه هزینه درمان آن‌ها را پوشش دهد. عربستان سعودی ادامه ممنوعیت سفر شهروندان به کشورهای دیگر از طریق کشور سوم را ادامه می‌دهد. عربستان سفر شهروندان خود را به دیگر کشورها ممنوع اعلام کرده است.

خبرها نشان از آن دارد که به غیر از عربستان سعودی؛ ابوظبی نیز به دنبال از سر گرفتن سفرهایی بدون قرنطینه می‌باشد.  شما می‌توانید با مراجعه به اخبار گردشگری عمان۷۷۷  از خبرهای مختلف در کشورهای حوزه خلیج فارس اطلاع یابید.

برگرفته از: https://www.meed.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *