سفر در پسا کرونا

عربستان ممنوعیت سفر گردشگران واکسینه شده را لغو کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عربستان سعودی پس از هفده ماه وقفه ممنوعیت گردشگران واکسینه شده را لغو کرد و برای دارندگان ویزای توریستی اجازه ورود می‌دهد. اخبار گردشگری در این باره می‌گوید: گردشگران واکسینه شده مجاز خواهند بود بدون نیاز به تایید سفر کنند. گردشگرانی که به طور کامل و از دو مرحله واکسینه شدن عبور کرده‌اند؛ با ارائه مدرک واکسینه خود و همچنین تست PCR منفی می‌توانند به این کشور سفر کنند.

گردشگران هفتاد دو ساعت قبل از سفر و زمان عزیمت باید تست PCR خود را انجام داده باشند. عربستان سعودی برای ایجاد بخش گردشگری میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده است. ریاض ویزای توریستی را در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی کرد. شهروندان ۴۹ ساله می‌توانستند ویزای خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند. در حالی که دارندگان ویزای ایالات متحده؛ انگلستان و شینگن می‌توانند ویزای خود را در بدو ورود دریافت کنند.

حدود چهارصد هزار ویزای توریستی بین سپتامبر ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۰ صادر شده است. به گفته این وزارتخانه بیماری همه گیر کووید ۱۹ باعث متوقف شدن صدور ویزا؛ بسته شدن مرزهای منطقه‌ای و بین المللی شد. سفرهای بین المللی به خارج و داخل عربستان از همان ابتدای بیماری کووید ۱۹ به عربستان ممنوع شد. در اواسط سپتامبر ۲۰۲۰ برای عده‌ای محدود و خاصی از مردم؛ صدور ویزا مجدد شروع شد.

پروازهای بین المللی به ۳۰ مقصد از ۱۷ مه ( می ) از سر گرفته شد. اما حداقل ۱۲ پرواز به کشورهای پادشاهی همچنان ممنوع است. مقامات محلی اعلام کردند کشورهایی که در لیست قرمز کرونایی قرار دارند تلاش کنند؛ جلو شیوع جدید را بگیرند. این اعلامیه در حالی منتشر می‌شود که مبتلایان روزانه جدید همچنان بالا می‌باشد. دولت برنامه واکسیناسیون سراسری خود را در این زمینه افزایش داده است.

شما می‌توانید برای اطلاع از اخبار گردشگری به وبسایت عمان۷۷۷  مراجعه کنید و از تمام خبرها از کشورهای عمان؛ دبی؛ عربستان و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس مطلع شوید.

برگرفته از: www.arabnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *