قرنطینه مسافران در هنگام ورود به فرودگاهها؛اخبار گردشگری عمان۷۷۷

قرنطینه مسافران و گردشگران قبل از ورود به کویت

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ در جهان و محدودیت‌های مربوط به آن؛ خسارات سنگینی به شرکت‌هایی هواپیمایی کویت تحمیل کرده است. اخبار گردشگری در این باره می‌گوید: حدود ۲۰۰ دفتر مسافرتی در کویت تعطیل شده‌اند و ۹۰ درصد کارمندان آن نیز بی‌کار شده‌اند. با این وجود کویت ورود مسافران و گردشگران را منوط به هفت روز قرنطینه در هتل با هزینه خود مسافران اعلام کرده است.

در اقدامی دیگر کویت کلیه پروازهای تجاری را به حالت تعلیق درآورد. با توجه به افزایش چشمگیر ویروس کرونای هندی؛ ممنوعیت ورود مسافران هندی به کویت اعلام شد. این ممنوعیت در مورد مسافران و گردشگرانی که مستقیما از هند می‌آیند یا از کشور سوم وارد کویت می‌شوند؛ اعمال می‌گردد. مگر اینکه حداقل ۱۴ روز قبل از مسافرت در خارج از هند اقامت داشته‌ باشند.  

جمعیت هندی‌ها در کویت یک میلیون نفر می‌باشد که یکی از مجامع بزرگ خارجی در حوزه خلیج فارس را تشکیل داده‌اند. آن‌ها نیز مانند بقیه شهروندان کویتی موظف به رعایت بهداشت؛ استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی هستند. لازم است گردشگرانی که در کشور خود واکسینه شده‌اند نیز بعد از ورود به کویت به قرنطینه بروند و پس از یک هفته و تایید سلامت از دولت کویت؛ می‌توانند از قرنطینه بیرون بیایند.

شهروندان کویتی در اجرای اعمال ممنوعیت‌ها معاف هستند. اما گردشگران و مسافرانی که با ورود به کویت به مدت هفت روز قرنطینه می‌شوند؛ در صورت نیاز این مدت افزایش پیدا می‌کند. قرنطینه سخت‌تری مربوط به مسافران هندی که از کشورهای دیگری به غیر از هند؛ وارد کویت می‌شوند؛ اعمال می‌گردد. با توجه به گسترش ویروس خطرناک کرونا و اعمال محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مختلف؛ شما می‌توانید با مراجعه به سایت اخبار گردشگری عمان۷۷۷ اطلاعات کاملی از جدیدترین خبرها در مورد کشورهای حوزه خلیج فارس همچون عمان؛ دبی؛ کویت؛ قطر و ….. دریافت کنید.

برگرفته از: https://gulfnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *