جام جهانی قطر در اخبار گردشگری عمان۷۷۷

مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با توجه به موارد افزایش ویروس کرونا؛ دوحه قطر برای انجام رویدادهای مهم ورزشی از مقررات سرپیچی کرده است. دوحه قبل از المپیک بازی‌های توکیو و جام جهانی ۲۰۲۲ بستری برای آزمایش توکیو خواهد بود. همانطور که در اخبار گردشگری ذکر شده است؛ دوحه در میان بحث برانگیزترین میزبان جام جهانی؛ بی‌توجه به وضع موجود خود را آماده می‌کند.

در حالی‌که روند مسابقات ورزشی معتبر؛ لغو یا به تعویق افتاده‌اند قطر میلیاردها دلار برای آماده‌سازی هتل‌های لوکس در نظر گرفته است و برای میزبانی مسابقات فوتبال؛ تنیس؛ موتورسواری؛ والیبال ساحلی و مسابقات جودو؛ مراکز قرنطینه و یک سیستم تست قوی کووید ۱۹ برای تماشاگران در نظر گرفته است. اکنون به نظر می‌رسد ویروس کرونا و تلاش برای سرکوب بیماری همه‌گیر قطعی است اما میزبانی بر آن غلبه خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۰ از زمان اعلام برنده شدن قطر به عنوان میزبان مسابقات ۲۰۲۲؛ این کشور به بد رفتاری با کارگران؛ دست داشتن در فساد مالی متهم شده است. به دلیل بیابانی بودن این کشور یک مکان نامناسب و سرزمینی غیر مهمان‌نواز معرفی شده است.

قطر در حال مذاکر با سازندگان واکسن کرونا برای اطمینان از واکسینه شدن همه تماشاگران می‌باشد. برای مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند با پیشرفت در ساخت واکسن موقعیت خوبی را برای این کشور فراهم کند. در صورتی‌که واکسیناسیون برای همه طرفداران امکان پذیر نباشد؛ وجود رویدادهای ورزشی می‌تواند روند ابتلا به ویروس کرونا را افزایش دهد.

ماه گذشته ۲۵۰۰۰ مورد کرونا مثبت در قطر گزارش شده است. اما یک مقام قطری با دفاع از موارد مثبت در این کشور؛ ادعا کرد که مقامات کارهای زیادی برای مقابله با این ویروس انجام داده‌اند. با توجه به جمعیت دو میلیون و هفتصد و پنجاه هزار نفری قطر؛ در ماه‌های گذشته به تنهایی ۳۸۰ مورد مرگ و میر در این کشور به ثبت رسیده است. شما می‌توانید برای اطلاع از خبرهایی مربوط به کشورهای حوزه خلیج فارس اخبار گردشگری عمان۷۷۷ را دنبال کنید.

برگرفته از:https://www.traveldailynews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *