فرودگاه مسقط عمان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان کرونا

تأمین ایمنی مسافران، نخستین اولویت بازگشایی فرودگاه‌های عمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

«کمیته عالی هواپیمایی عمان» دستورالعمل‌هایی را جهت کاهش احتمال ابتلای افراد در فرودگاه‌های این کشور تنظیم کرده است، تا بدین وسیله بخش حمل‌ونقل هوایی بار دیگر پروازهای بین‌المللی خود را با تأمین ایمنی کامل مسافران راه‌اندازی کند.

فرمانده «پلیس ملی عمان»، «خالد البطاشی»(Khaled Al Battashi)، در راستای آماده‌سازی‌ فرودگاه‌‌های کشور عمان، در گفت‌وگو با «رادیو عمان» اظهار داشت: «اقداماتی امنیتی که توسط هیئت مدیره فرودگاه‌ها صورت گرفته است، به یک رابطه‌ی متوازن میان ایجاد یک محیط امن برای کارمندان و همچنین اطمینان از راهکارهای امنیتی مناسب نیاز دارد.»

وی افزود: «از آنجا که این امر مستلزم ارتباط مستقیم بین پلیس و افراد حاضر در فرودگاه است، در نتیجه پیروی از دستورالعمل‌های صادر شده توسط «سازمان هواپیمایی بین‌المللی»(International Civil Aviation Organisation) جهت حفظ ایمنی کارکنان امری ضروری به ‌نظر می‌رسد.»

وی ادامه داد: «همچنین ما با هماهنگی «اداره‌ی کل خدمات بهداشتی» موفق شدیم، تیم‌های پزشکی مجربی را استخدام کرده تا توضیحات لازم را جهت معرفی پروتکل‌های بهداشتی آینده و نحوه‌ی انجام وظایف و اقدامات ایمنی فعلی، به کارمندان ذی‌ربط ارائه دهند.»

ترمینال جدید فرودگاه مسقط عمان و دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام سفر در شرایط کرونا

مسئولان ارشد بهداشت و ایمنی کشور، جهت اطمینان از ایمنی و سلامت کارمندان به‌طور مستمر از فرودگاه‌ها بازدید کرده و با استفاده از دستگاه دیجیتال امنیتی فرودگاه سطح سلامتی مورد نیاز کارمندان را در یک بازه‌ی زمانی خاص ارزیابی می‌کردند.

وی افزود: «تمام کارکنان فرودگاه‌ها باید نسبت به رعایت پورتکل‌های امنیتی تاکید شده، پایبند باشند. با این حال ما با تهیه و تنظیم حدود ۱۴۰۰۰ پوستر، نحوه‌ی رعایت فاصله اجتماعی بین مسافران را برای مخاطبان خود مشخص کرده‌ایم. تمامی تجهیزات استفاده شده توسط مسافران به‌طور مدام ضدعفونی خواهند شد و بررسی‌های منظمی جهت اطمینان از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مسافران، انجام خواهد گرفت.»

ازجمله اقدامات پیشگیرانه‌ای که در فرودگاه‌ها صورت گرفته است، موانعی است که جهت رعایت فاصله‌ی اجتماعی مسافران در محل‌هایی همچون پیشخوان بلیت، بخش مهاجرت و گذرنامه قرار گرفته است. همچنین برچسب‌های مخصوصی با فواصل منظم جهت یادآوری رعایت فاصله اجتماعی بر روی زمین نصب شده‌ است. علاوه‌بر این، کارمندان دیگری برای کنترل دمای بدن افرادی که وارد فرودگاه می‌شوند، در محل‌های ورودی حضور دارند.

یک تیم امنیتی داخلی نیز جهت اطمینان از رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مسافران در فرودگاه‌های عمان مستقر شده است.

«البطاشی» ادامه داد: «ما معتقدیم افزایش میزان آگاهی شهروندان و مسافران، بهترین راه غلبه بر همه‌گیری ویروس «کووید-۱۹» بوده و یکی از مهم‌ترین چالش‌های ما بازیابی اعتماد در بخش حمل‌ونقل هوایی است. در انتها توجه داشته باشید هریک از مسافران که دستورالعمل‌های ایمنی صادر شده را نادیده بگیرد، اجازه‌ی ورود به فرودگاه‌‎‌ی این کشور را نخواهد داشت.»

وی در انتها افزود: «پوشیدن ماسک برای تمام کسانی که مایل هستند به فرودگاه‌های کشور عمان وارد شوند، امری الزامی است. دمای بدن مسافران نباید بالاتر از ۳۸ درجه باشد و علاوه‌بر این مسافران در دوران قرنطینه خود اجازه‌ی ورود به فرودگاه‌های عمان را نخواهند داشت.»

منبع:ddsafar

عمان ایر و شرایط سفر در دوران کرونا

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.