اخبار گردشگری،منع آمد شد در مسقط

قانون منع رفت و آمد مسقط

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

با شروع ماه مبارک رمضان مسقط پایتخت عمان جهت پیشگیری از همه‌گیری بیماری کووید 19 تصمیماتی را اتخاذ کرده است. با ما همراه شوید تا از جدیدترین اخبار گردشگری کشورهای حوزه خلیج فارس مطلع شوید. بر اساس قوانین کمیته عالی مسقط قانون منع رفت و آمد را برای مردم از ساعت ۲۰ به ساعت ۲۱ تغییر داد. هاپپرمارکت‌ها و سوپر مارکت‌ها مجاز هستند از ساعت هفت صبح الی نوزده و سی دقیقه شب به مشتریان خدمات ارائه دهند.

کمیته عالی از مردم خواسته است برای خرید از سوپرمارکت‌ها؛ قبل از خروج از خانه حتما لیستی از وسایل مورد نیاز خود را نوشته تا زمان کمتری در داخل مرکز خرید حضور داشته باشند. بهتر است همه افراد برنامه غذایی مورد نیاز برای یک هفته را تنظیم کرده و بر اساس آن اقدام به خرید کنند. هر چند بهترین روش برای خرید کردن به صورت اینترنتی و غیر حضوری می‌باشد.

سواحل مسقط برای افرادی که به صورت تک نفره اقدام به پیاده‌روی می‌کنند؛ آزاد است و منع قانونی ندارد.  اما اگر تعداد از یک نفر بیشتر شود که منجر به گفتگوی چند نفره و تجمع گردد؛ کمیته با آن برخورد خواهد کرد. گردشگاه‌ها و باغ‌های اجتماعی در زمان منع رفت و آمد تعطیل خواهد بود. همه افراد باید از ماسک استفاده کنند.

کمیته عالی مسقط مجوز فعالیت برخی از مشاغل همچون فعالیت داروخانه‌ها؛ رفت و آمد کارکنان بهداشت؛ کارگران شرکت‌های نفتی؛ بارگیری و تخلیه؛ خدمات اضطراری اداره برق و آب را صادر کرده است. همچنین انجام عملیات تانکرهای فاضلاب؛ ایستگاه‌های سوخت‌گیری؛ فروشگاه‌ها و کارخانه‌ها در دو شیفت بدون منع قانونی می‌باشد.

آزمایشگاه‌های مواد غذایی در صورتی‌که از وزارت کشاورزی مسقط مجوز فعالیت داشته باشند؛ می‌توانند به کار خود ادامه دهند. بخش‌های رسانه‌ای نیز دارای مجوز فعالیت می‌باشند. شما می‌توانید از سایت عمان۷۷۷  جدیدترین اخبار گردشگری را پیگیری نمایید.

برگرفته از:timesofoman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *