کور الغبا عمان یک مکان زیبای گردشگری در عمان

کور الغبا یکی از مقصدهای گردشگری خیره کننده در عمان

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

کورالغبا Koor Al-Ghaba یکی از مهمترین مکان‌ها و مقصدهای گردشگری در استان آل‌باطنه جنوبی عمان است. اخبار گردشگری درباره این مکان چنین می‌گوید: کورالغبا مکانی مسحوره کننده است که بخشی از روستا آل علیا در وادی بنی‌خاروس در استان آل‌باطنه جنوبی را در بر دارد. از ویژگی این مکان زیبا و شگفت انگیز این است که برای اولین بار تماشاگر را محو زیبایی خود می‌کند.

این دریاچه یک استخر عمیق از آب دارد. که آبشار از بالای آن آب زلال و شفاف به داخل این دریاچه می‌ریزد. این دریاچه توسط برخی از درختان احاطه شده است. درختانی همچون درخت دیباج و درخت ماسوه که از درختان کمیابی هستند. این استان دارای جمعیت ششصد هزار نفری می‌باشد. تقریبا حدود صد هزار نفر از جمعیت این استان از کشورهای همجوار هستند که در این استان زندگی می‌کنند.

تعدادی از افرادی که در این مکان زندگی می‌کنند بلوچ می‌باشند که اصالتا اهل بندر جاسک هستند. در اطراف کور الغبا دره‌هایی وجود دارد. به دلیل زیبایی خاص این دریاچه؛ هر سال گردشگران زیادی را از داخل و خارج عمان به خود جذب می‌کند. سفرهای داخلی عمان نیز به استان باطنه؛ روستای آل علیا زیاد می‌باشد. زیبایی طبیعت و مناظر خیره‌کننده آن گردشگران زیادی را به سمت خود می‌کشاند.  

قبل از شیوع کرونا بازدید و سفر به این استان به راحتی صورت می‌گرفت. در حال حاضر تمام گردشگرانی که قصد سفر به این منطقه را دارند؛ باید تست pcr منفی با خود به همراه داشته باشند. در مکان‌های شلوغ باید از ماسک استفاده کنند. در تور عمان حتما از این مکان دیدن کنید.

شما می‌توانید اخبار گردشگری را از سایت عمان۷۷۷ دنبال کنید. اطلاعات کاملی از سفر به عمان و مکان‌های دیدنی و جذاب را از این سایت پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *