ویروس جهش یافته هندی و ممنوعیت سفر در اخبار گردشگری عمان۷۷۷

ویروس جهش یافته هندی و تعلیق سفر به عمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در جدیدترین اخبار گردشگری خبرگزاری عمان گزارش داد؛ به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس جهش یافته هندی؛ سفر از کشورهای هند؛ بنگلادش و پاکستان به عمان را به حالت تعلیق در آورد. این تصمیم توسط کمیته عالی ابلاغ شده است. گفته‌ها حاکی از آن است ویروس جهش یافته هندی به مراتب خطرناک‌تر از ویروس انگلیسی؛ برزیلی و … می‌باشد.

ممنوعیت عبور مسافرین از هند؛ پاکستان و بنگلادش یا عبور از این سه کشور از ساعت ۶ بعد از ظهر شنبه ۲۴ آوریل ۲۰۲۱ اعمال می‌شود. در پی شدت گرفتن محدودیت‌ها؛ کودکان زیر دوازده سال مجاز به ورود به مغازه‌ها؛ فروشگاه‌های تجاری و مراکز بزرگ خرید نیستند. موسسات باید این موارد را رعایت کنند. مغازه‌ها؛ کافه‌ها و رستوران‌ها موظف به اجرای این موارد هستند. کمیته عالی همه مقامات مربوطه را مجاب می‌کند تا از داوطلبان برای نظارت و اجرای تصمیمات برای پیشگیری از بیماری کمک و همکاری بخواهد.

هتل‌ها و کالج‌ها تنها با پذیرش پنجاه درصد از ظرفیت؛ اجازه پذیرش مسافران و گردشگران را دارند. در صورت سرپیچی با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد. پیش از این برای ورود مسافران به عمان مقررات خاصی وضع شده بود و مهمترین آن انجام تست کرونا؛ اعلام نتیجه آن با مهر آزمایشگاه معتبر و نوشتن آن به زبان‌های عربی و انگلیسی است. مدت زمان اعتبار تست کرونا ۷۲ ساعت قبل از سفر به عمان می‌باشد.

در زمان شدت یافتن محدودیت‌ها یادگیری و آموزش از راه دور برای همه دانش آموزان در مدارس دولتی؛ ابتدایی و موسسات آموزش عالی ادامه دارد. به جز دانش آموزان کلاس دوازدهم و دانشجویانی که باید در امتحانات عملی حضور داشته باشند مانند دانشجویان کالج علوم پزشکی؛ بهداشت و دانشجویان آموزش حرفه‌ای که وضعیت امتحانات آن‌ها در دست بررسی می‌باشد و نتیجه آن به زودی اعلام می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از جدیدترین خبرها به اخبار گردشگری عمان۷۷۷ مراجعه کنید.

برگرفته از:https://timesofoman.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *