ارزش گذرنامه و اعتبار و جایگاه کشور‌ها

ارزش گذرنامه‌ بر چه اساس سنجیده می‌شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در بسیاری از کشورها، مردم توجه ویژه‌ای به نوع گذرنامه و ارزش گذرنامه دارند. با ما همراه شوید تا در مجله گردشگری عمان۷۷۷ قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در سال 2020 را بررسی نماییم. بررسی اقتصاد کشورها و پیشرفت تکنولوژی باعث می‌شود برخی از کشورها به قدرت‌های بزرگ جهان تبدیل شوند.

سقوط ارزش گذرنامه ایران

بر اساس آخرین رتبه‌بندی وب سایت پاسپورت ایندکس، سقوط ارزش گذرنامه ایران به 6 رتبه آخر جهان باعث شده رتبه گذرنامه ایران در رده 194 جهان قرار گیرد. گردشگران جهت سفر به کشورهای مختلف با توجه به رتبه پاسپورت ایران فقط در صورت اخذ ویزا مجاز هستند به کشورهای مختلف سفر کنند. در این رده‌بندی عمان جایگاه قابل قبولی نسبت به ایران دارد. رتبه گذرنامه عمان در حال حاضر 98 می‌باشد.

ارزش گذرنامه‌ها و گذرنامه ایران

معرفی قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان در سال 2020

در بررسی ارزش گذرنامه‌ها کشور ژاپن در صدر قوی‌ترین پاسپورت‌های جهان قرار دارد. با پاسپورت کشور ژاپن شما این امکان را دارید که بدون اخذ ویزا به 191 کشور دنیا سفر کنید. این کشور به دلیل میزان صادرات و تولید ناخالص داخلی و اقتصاد پویا دارای بالاترین رتبه در جهان است.

سنگاپور دومین پاسپورت معتبر جهان را به خود اختصاص داده‌است. با پاسپورت این کشور شما امکان سفر به 190 کشور دنیا را خواهید داشت. کشور کره جنوبی و آلمان هر دو دارای رتبه سوم پاسپورت در سال 2020 هستند. با در دست داشتن پاسپورت این دو کشور آسیایی و اروپایی شما می‌توانید از 189 کشور دنیا دیدن نمایید.

رده چهارم جدول قوی‌ترین پاسپورت‌های دنیا متعلق به ایتالیا و فنلاند و لوکزامبورگ است. با پاسپورت این سه کشور شما می‌توانید 188 نقطه جهان را بدون ویزا دیدن نمایید. کشورهای اتریش، دانمارک دارای رتبه پنجم جهان هستند که با اخذ پاسپورت این کشورها می‌توان به 187 کشور دنیا سفر کرد.

عمان۷۷۷ این افتخار را دارد که جدیدترین اخبار گردشگری را در اختیار شما گردشگران گرامی قرار دهد.

ارزش گذرنامه‌ها‌ و دو گذرنامه از ژاپن و سنگاپور
ژاپن و سنگاپور دارای قوی‌ترین گذرنامه‌های جهان

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *