سلامت و ایمنی گردشگران در دبی

دبی چگونه امنیت گردشگران را حفظ می‌کند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در سال ۲۰۱۹ و قبل از ورود ویروس کووید ۱۹ مسافران و گردشگران زیادی در تعطیلات راهی دبی می‌شدند. اخبار گردشگری اذعان داشت امروزه با کاهش محدودیت‌ها و گسترش ویروس کرونا؛ برای ورود گردشگران به دبی محدودیت‌های زیادی اعمال شد. این کشور اعلام کرد که ورود مسافران آزاد است و ویزای توریستی در دسترس می‌باشد. دبی اعلام کرد امنیت گردشگران را به عهده می‌گیرد.  

 به این ترتیب به کلیه دارندگان گذرنامه که قبل از ورود ویروس کرونا می‌توانستند به دبی سفر کنند؛  اجازه ورود به امارات داده شد. برای این‌که تعداد افراد مبتلا به کووید ۱۹ کاهش یابد؛ قبل از سفر تست PCR برای تمام مسافران در نظر گرفته شد. همه مسافران از هر نقطه دنیا که قصد سفر به این کشور را داشتند؛ موظف به دادن آزمایش و تست کرونا بودند.

دبی اعلام کرد ورود از این کشورها به امارات قطعا نیاز به تست PCR دارد. لیست کشورها بدین شرح می‌باشد. افغانستان؛ آرژانتین؛ بحرین؛ بنگلادش؛ برزیل؛ شیلی؛ قبرس؛ جمهوری چک؛ مجارستان؛ هند؛ ایران؛ کویت؛ کنیا؛ لبنان؛ مراکش؛ میانمار؛ نیجریه؛ لهستان؛ قطر؛ لبنان؛ سوریه؛ سودان؛ تونس؛ ترکیه، ازبکستان؛ عراق؛ اردن؛ مراکش؛ سومالی و ….

در صورت ورود گردشگران از این کشورها چه به طور مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم؛ همه افراد موظف به انجام آزمایش می‌باشند. استفاده از ماسک صورت اجباری است. در تمام مکان‌ها فاصله دو متری و استفاده از ضد عفونی کننده دست لازم است. پارک‌های تفریحی و آب باز هستند اما با ظرفیت کمتری مجاز به فعالیت هستند. برای حضور در مکان‌های سرپوشیده مثل سینماها و … محدودیت ظرفیت پنجاه درصدی اعمال می‌شود.

جدول و سرگرمی در کافه و رستوران‌ها ممنوع است. این مکان‌ها تا ساعت یک بامداد مجاز به فعالیت هستند. برای صرف غذا در رستوران در پشت یک میز نشستن بیشتر از هفت نفر ممنوع است. اخیرا محدودیت‌ در هتل‌ها برای گردشگران کاهش یافته است. برای اطلاع از خبرها به اخبار گردشگری عمان۷۷۷ مراجعه کنید.

برگرفته از: www.euronews.com 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *