نمایی از شهر توسعه یافته دیریه عربستان

توسعه دروازه دیریه در ریاض برای جذب هر چه بیشتر گردشگران

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مرحله اول بزرگترین پروژه تاریخی فرهنگی در جهان با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد دلار در عربستان آغاز به کار کرد. اخبار گردشگری در این باره گفت: آغاز یک دوره جدید برای ساخت و ساز شهر دیریه در ریاض برای جذب هر چه بیشتر گردشگر به این کشور کلید خورد. قرار است این شهر تاریخی به مهمترین مقصد سبک زندگی در جهان از نظر مهمان‌نوازی؛ آموزش؛ گردشگری و …. تبدیل شود.

مقامات امیدوارند که این شهر بتواند گردشگران و بازدیدکنندگان محلی و بین المللی را به خود جذب کند. مرمت دقیق شهر تاریخی دیریه مجموعه‌ای از میراث پادشاهی را تشکیل می‌دهد. این مجموعه دارای بیست هتل؛ مجموعه‌ای از مکان‌های مختلف همچون کلاس‌های آموزشی جهانی؛ مکان مهمان‌نوازی مانند هتل؛ مناطق مسکونی؛ صد مکان برای صرف غذا و ساخت رستوران و مکان‌های متنوع دیگر می‌باشد.

این پروژه شامل مجموعه‌ای از میدان‌های فضای باز، مکان‌های مخصوص پیاده‌روی و مناظر زیبا در سراسر این شهر می‌باشد. مسئولین امیدوار هستند که این مکان سالانه بیست و پنج میلیون گردشگر و بازدیدکننده داشته باشد. یکی از جنبه‌های اصلی توسعه و بازسازی این شهر تاریخی؛ ترمیم نخلستان‌‌‍‌‎‌ها و مزارع همراه با مسیرهای جدید پیاده‌روی؛ پیک نیک و تفریح برای گردشگران و بازدیدکنندگان می‎‌باشد.  

ساخت استخر شنا؛ زمین فوتبال؛ ساخت پارکینگ و مکانی زیبا برای شادی و جشن‌های بزرگ از دیگر مکان‌هایی هستند که اقدام به ساخت آن خواهند کرد. جاناتان تیمنز مدیر ارشد طراحی و توسعه گفت: پس از اتمام این پروژه بزرگ؛ زندگی برای ساکنان دیریه و ریاض به سبک جدید همراه با امکانات کلاس جهانی خواهد بود. به طوری‌که همه ساکنان می‌توانید هر طور که مایل هستند از این امکانات استفاده کنند. شما می‌توانید برای اطلاع از اخبار گردشگری به سایت گردشگری عمان۷۷۷ مراجعه کنید و از جدیدترین خبرها مطلع شوید.

برگرفته از: https://www.arabnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *