بحران کرونا و صتعت جهانگردی-فرودگاه خالی از مسافر

ویروس کرونا و تاثیر آن بر صنعت گردشگری

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ویروس کرونا چه تاثیری بر صنعت گردشگری داشته‌است؟

امروزه مبحث توریست و صنعت گردشگری یکی از صنایع مهم دنیا به‌شمار می‌رود. بسیاری از کشورهای جهان که سالیان قبل هیچ تجربه‌ای در مورد این صنعت نداشتند امروزه به یکی از پردرآمدترین کشورها تبدیل شده اند . ویروس کرونا با هجوم به همه کشورهای دنیا باعث شد بسیاری از مسافران مجبور به خانه‌نشینی گردند.

کشور عمان با داشتن مکان‌های بسیار دیدنی و جاذبه‌های طبیعی از کشورهایی است که سالانه درآمد بسیار زیادی از حضور گردشگران به خود اختصاص داده است. بسیار از گردشگران سایر نقاط جهان از این کشور عربی با آداب و رسوم اسلامی دیدن می‌کنند.  عمان۷۷۷ در نظر دارد در پاییز با کم شدن میزان بیماری کرونا شما را به دیدن جاذبه‌های خاص این کشور زیبا دعوت نماید. سعی ما بر این است که با اخبار گردشگری راهنمای شما عزیزان باشیم.

دختر مسافر با ماسکی بر دهان نشان از بحران صنعت گردشگری در دوران ویروس کرونا دارد

اخبار گردشگری راهنمای شما خواهد بود

بسیاری از کشورها جهت جلوگیری از پیشرفت این ویروس تمامی مسیرهای هوایی و دریایی خود را بسته‌اند تا به نابودی آن کمک نمایند. وجود کووید۱۹ خطری بسیار جدی برای صنعت گردشگری است. کشور عمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همسو با اخبار سازمان بهداشت جهانی در صدد است با رعایت نکات بهداشتی پذیرای گردشگران از سایر نقاط دنیا باشد. اخبار گردشگری حاکی از آن است که در اواخر تابستان تور عمان بتواند برای مسافران گرامی سفری خاطره‌انگیز را رقم بزند. در اواخر فصل تابستان به دلیل گرمی هوا تخفیفاتی شامل گردشگران می‌گردد. اما با توجه به شرایط ویژه تور عمان پاییز پذیرای مسافران عزیز خواهد بود.

اکثر افراد برای گذراندن اوقات فراغت خود کشور همسایه عمان را انتخاب می‌کنند. شهرهای مسقط و صلاله از شهرهای توریستی کشور عمان بیشتر حجم گردشگر رادر طول سال تجربه می‌کنند.  سفر به کشور عمان با مردمی خونگرم و جاذبه‌های گردشگری هر کس را به گردش در این کشور پادشاهی ترغیب می‌کند. تور عمان در شرایط ویژه با رعایت آنچه که جهت مبارزه با ویروس کرونا است راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

کووید۱۹و صنعت گردشگری-نمایی از حال روز صنعت گردشگری

در حال حاضر کلیه مسیرهای هوایی کشور عمان جهت گردشگران بسته است و راه‌های هوایی و دریایی فقط جهت افراد مقیم این کشور باز است. کشور عمان با قوانین خاص و جریمه‌های بسیار سنگین قرار داده‌است. کسانی‌که در صنعت گردشگری هستند با عدم رعایت نکات بهداشتی ویروس کرونا سهل‌انگاری کنند برخورد قانونی می‌گردد.

از آنجایی‌که در تورهای گردشگری یکی از هدف‌های اصلی خانواده تفریح و سرگرمی فرزندان است کشور عمان در حال حاضر تمامی شهربازی و مکان‌های مسقف بازی در مجتمع‌های تجاری را به حالت تعطیل در آورده‌است.

تاثیر بی‌سابقه ویروس کرونا در صنعت گردشگری ضرر و زیانی بسیار هنگفت به شرکت‌ها وارد آورد. بسیاری از صاحبان هتل‌های مطرح برای ایمن نگه داشتن اقامتگاه‌های خود اقدام به تعطیلی هتل‌ها نموده اند. تحقیقات نشان داده‌است که  بسیاری از کسانی که در صنعت گردشگری فعالیت می‌کنند از نظر اقتصادی با ضرر و زیان بسیاری مواجه گشته‌اند. سازمان بهداشت جهانی بیانیه‌ای جهت ایمن ماندن مسافران منتشر نموده‌است. ما نیز پیروی از این پروتکل بهداشتی را به شما توصیه می‌کنیم. شستن دست‌ها با آب و صابون، اجتناب از تماس دست با چشم، گوش و دهان، ضدعفونی دست با محلول‌های ضد عفونی در صورت عدم وجود آب و صابون، رعایت فاصله اجتماعی و تماس کمتر از 2 متر با اطرافیان.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *