ویروس کرونا و صنعت گردشگری

بحران کووید ۱۹ و ممنوعیت ورود مسافران و گردشگران هند به ۲۱ کشور جهان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

در حالی‌که هند در زیر حملات مرگبار ویروس کرونا قرار گرفته است و تمام بیمارستان‌ها جایی برای پذیرش بیمار جدید ندارند؛ تختخواب و دستگاه اکسیژن رسانی برای بیماران به سختی مهیا می‌شود؛ بیست و یک کشور دنیا ممنوعیت یا تعلیق سفر را اعلام کرده‌اند. اخبار گردشگری ذکر کرد برای جلوگیری از حملات ویروس کرونا به این کشورها؛ همه پروازها به حالت تعلیق درآمده‌اند.

هند بیشتر از دو هزار مرگ و میر و سیصد هزار مورد جدید در یک روز را به ثبت رسانده است. امارات متحده عربی نیز یکی از بیست و یک کشوری است که تمام پروازهای خود را به حالت تعلیق درآورده است. تنها برای کسانی که عزیزانشان در هند ساکن هستند به صورت اضطراری بلیط صادر کرده تا آن‌ها بتوانند خانواده یا عزیزان خود را به امارات و نزد خود برگردانند.

به دلیل گسترش ویروس هندی؛ کشور پاکستان تمام مسیرهای هوایی و زمینی خود را بر روی این کشور بست. به دلیل وضعیت فعلی در هند حتی مسافران واکسینه شده نیز در معرض ابتلا دوباره و شیوع این بیماری قرار دارند. رئیس جمهور آمریکا نیز محدودیت‌های جدیدی برای هند اعمال خواهد کرد. ورود اکثر شهروندان غیر آمریکایی به ایالات متحده ممنوع شد.

فرانسه؛ هنگ کنگ؛ انگلیس؛ نیوزلند؛ عربستان سعودی؛ تایلند؛ مالدورس؛ فلیپین؛ کامبوج؛ استرالیا؛ اوکراین؛ اوگاندا؛ تایوان و …. از دیگر کشورهایی هستند که پروازهای خود را به هند به حالت تعلیق در آورده‌اند. فرانسه برای مبارزه با یک بیماری مسری آزمایش جدید برای ورود مسافران از هند را اعلام کرد. در صورتی که آزمایش مسافری مثبت نشان داده شود؛ فرد به مدت چهارده روز در قرنطینه قرار می‌گیرد.

برخی از محدویت‌ها تا ۲۲می ۲۰۲۱ ادامه دارد. تمدید این روند بستگی به نظر و شرایط کشورها در مواجه یا پیشگیری از کووید ۱۹ دارد. اخبار گردشگری عمان۷۷۷ خبرهای مربوطه را به اطلاع شما می‌رساند.

برگرفته از: khaleejtimes.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *